Maailmakoristuspäev Rakvere vallas

Eestlaste eestvedamisel toimub 15. septembril globaalne Maailmakoristuspäev Eesti suurim juubelikingitus maailmale mil korraga koristavad oma territooriume üle kogu ilma miljonid inimesed 150 riigis.

Koristusaktsioonil osalejal on võimalus näidata eeskuju tervele maailmale, sest kümme aastat tagasi sai just siitsamast Eestist Teeme Ära!

Rakvere vallas on hetkel  kaks talgukohta – Lasila ja Roodevälja, kus proovime ära koristada prügi, mis vedeleb avalikus ruumis juba kümneid aastaid.

Talgud algavad kohtadel  kell 10.00. Mõlemisse talgupaika on toodud kogumiskonteiner, mis peaks kell 16.00 prügi täis saama.

Talgulisi ootavad ees prügikotid, töökindad ja väike suupiste. Tööind ja särts tuleb endal kaasa võtta.

Talgutele saab registreerida kas maailmakoristus.ee keskkonnas või maia.simkin@rakverevald.ee

Registreerida saab nii eraisiku, organisatsiooni või sõpruskonnana, samuti võib püsti panna koristusaktsioon kasvõi ainult enda seltskonnale. Viimasel juhul tuleb aga arvestada, et koristustalgu korraldaja peab jäätmete äraveo organiseerima ise.

Kui Rakvere valla territooriumil peaks veel viimasel minutil formuleeruma mõni omaalgatuslik talgukoht, siis palun kindlasti sellest teavitada ka vallavalitsust, et kõik jäätmed, mis kokku kogutakse, korralikult jäätmejaama jõuaks.

Koristuspäev saab teoks koostöös EV100, kohalike omavalitsuste, Riigimetsa Majandamise Keskuse, Maanteeameti, maaomanike, jäätmekäitlusettevõtete, heade toetajate, partnerite ja tuhandete puhtast loodusest hoolivate Eesti inimestega. Rohkem infot www.maailmakoristus.ee ja www.letsdoitworld.org.

TULE TEEME KINGITUSE EESTILE 100. SÜNNIPÄEVAKS – JÄTAME TULEVATELE PÕLVEDELE VÕIMALUSE NAUTIDA ILUSA EESTIMAA RIKKUMATA LOODUST!