Rakvere vallas otsitakse uut postipunkti partnerit, kohalik postiteenus jääb alles

Seoses lepingu lõpetamisega ning uue koostööpartneri otsingutega lõpetab 29. märtsist ajutiselt tegevuse Sõmeru postipunkt. Postiettevõte jätkab koostöös kohaliku omavalitsusega uue postipunkti partneri otsinguid. Postiteenused on aga Sõmeru elanikele ka postipunkti ajutise sulgemise järel jätkuvalt tagatud. Vähene teenuste kasutatavus võimaldab teenust osutada kirjakandja vahendusel inimeste juures kodus. Kirjakandja vahendusel on võimalik tarbida kõiki teenuseid, mis postipunktiski.

Kui oled ise või tead kedagi, kes oleks postipunkti partnerlusest huvitatud, siis anna meile palun sellest kindlasti teada aadressil info@omniva.ee

Esmajoones suunduvad muidu postipunkti suundunud saadetised inimesele kirjakandjaga koju. Kui kirjakandjal ei ole võimalik kliendi saadetist postiringil üle anda, siis saab klient saadetise omal valikul kas Rakvere postkontorist või sobivast pakiautomaadist, millest lähim asubki Vaala keskuse  juures. Kirja saatmiseks jääb Sõmeru A ja O kaupluse juurde alles ka kirjakast, postmarke ja ümbrikuid on võimalik osta nii kirjakandja käest, e-poest kui ka postkontorist ja edasimüüjatelt.

Muudatuse valguses tasub aga üle käia ja meelde tuletada kõik Rakvere valla elanike postiteenuse kasutamise võimalused.

Rakvere postkontor ja pakiautomaadid

Rakvere postkontor asub aadressil Ferdinand Gustav Adolfi tänav 11 ning on avatud esmaspäevast reedeni 9.00-18.00 ning laupäeval 9.00-14.00.

Pakiautomaadid on Rakveres Põhjakeskuse, Vaala keskuse ning Turutare juures. Paljudele elanikele on need tuttavad, kuna enamik inimesi kasutab pakiautomaati oma saadetiste kättesaamiseks juba praegu. 24 tundi kasutatav pakiautomaat on mugavam ja eelistatum kui postkontori külastamine.

Postmark kauplusest ja kiri kirjakasti

Kirja postitamiseks on Rakvere linnas ka 14 kirjakasti, mis on paigutatud enim käidavatesse kohtadesse. Kirjakast säilib ka Sõmeru A ja O juures. Kel aga vaja lihtsalt kirjamarke või ümbrikke, siis nende pärast ei pea üldse ette võtma eraldi postkontorikülastust: kirjamarke ja ümbrikke müüakse ka Selverite infolettides, kus ostu saab tehtud poekülastuse käigus, samuti ka Charlot kaupluses, R-Kioskites ja paljude teiste edasimüüjate juures ning Omniva e-poes. Nimekiri postmarkide edasimüüjatest on leitav ka Omniva kodulehelt: https://www.omniva.ee/era/postiteenused/edasimuujad/tabel

Kirjakandja toob teenuse koju või kontorisse

Paljud ei oska võibolla oodatagi, et postiteenuseid saab kasutada ka postkontorisse minemata, isegi kodunt lahkumata. Kõigil postiteenuse kasutajatel, kes elavad või asuvad maapiirkonnas postiasutusest kaugemal kui 5 km, sealhulgas ka Sõmeru elanikel, on võimalus kutsuda kirjakandja koju või tööle ning kasutada postiteenuseid oma elu- või asukohast lahkumata. Naljaga pooleks võib öelda, et kirjakandjast saab üha enam postikuller, kes toimetab kohale pakke, müüb marke ja ümbrikuid ning võtab vastu saatmist vajavaid kirju.

Kirjakandja kohalekutsumine on tasuta, maksta tuleb ainult postiteenuste ja neile kehtestatud teenustasude eest nagu tuleks maksta ka postkontoris. Kirjakandjat saab kohale kutsuda kodulehel oleva vormi kaudu https://www.omniva.ee/era/abiinfo/kirjakandja_tellimine või telefonil 6616616.

Head posti- ja pakiteenuse kasutamist!