« Tagasi

Avalike ürituste korraldamise nõuded on jälgitavad kultuuriministeeriumi veebis

Terviseameti ning ministeeriumide koostöös on valminud juhend avalike ürituste korraldamise nõuete kohta. Juhendi näol on tegemist elava dokumendiga, mida jooksvalt uuendatakse sõltuvalt riigis kehtivate piirangute muutumisest.

Juhendiga saab tutvuda: https://www.kul.ee/et/uudised/korduma-kippuvad-kusimused-eriolukorra-lopp-ja-kultuurivaldkond

Avalikud üritused nagu kinod, etendused, kontserdid on lubatud 1. juunist.

Alates 1. juunist on lubatud avalikud üritused (etendused, kontserdid, festivalid, rahvakultuurisündmused, laadad, konverentsid jne), k.a. ühe- kui mitmepäevased ettevõtmised, mille raames võib toimuda eraldi üritusi (sh eri kohtades üheaegselt), milles igal ühel eraldi ei viibi rohkem kui 100 külastajat vabas õhus või sisetingimustes (sh arvestades kuni 50% täituvusega), kes ei puutu omavahel kokku, ning korraldaja tagab nõuetest kinnipidamise ka üritusi teenindavatel aladel (st toitlustusalad, tualetid jm). 

Alates 1. juulist on lubatud avalikud üritused (etendused, kontserdid, festivalid, rahvakultuurisündmused, laadad, konverentsid jne), k.a. ühe- kui mitmepäevased ettevõtmised, mille raames võib toimuda eraldi üritusi (sh eri kohtades üheaegselt), milles igal ühel eraldi ei viibi rohkem kui 1000 külastajat vabas õhus või 500 külastajat sisetingimustes (sh arvestades kuni 50% täituvusega), kes ei puutu omavahel kokku, ning korraldaja tagab nõuetest kinnipidamise ka üritusi teenindavatel aladel (st toitlustusala, tualetid).

Avalikele üritustele kehtestatud nõudeid arvestatakse sarnaselt ka põhikoolides, gümnaasiumides, kutseõppeasutustes ja kõrgkoolides ja täienduskoolitusasutuste, avatud noortekeskuste tegevuse korraldamisel ja huvitegevuse ning huvihariduse osas, välja arvatud ülikoolide ja teadusasutuste teadus- ja arendustegevuse korraldamisel.