« Tagasi

Oodata on lumetormi

Riigi Ilmateenistuse andmetel on 12. jaanuaril oodata tihedat lumesadu ja tuisku ning kagutuule tormi. Lääne-Virumaal võib tuuletugevuseks olla puhanguti 15-17 m/s, rannikul kuni 22 m/s. Sajab lund ja tuiskab.

Tähelepanu! Liiklusolud muutuvad keeruliseks! Tihe lume- ja lörtsisadu halvendab nähtavust. Teedele tekkivate tuisuvaalude ja tugeva külgtuule tõttu sõidukite juhitavus halveneb. Tormituul võib puid murda ning põhjustada elektri- ja veekatkestusi.

Päästeamet tuletab meelde, et liikluses tuleb olla erakordselt ettevaatlik ning valmistuma peab ka võimalikeks elektri- ja veekatkestusteks.

Enne lumetormi:

·         Varu joogivett, toitu, patareisid ning küttepuid.
·         Arvesta võimalike elektrikatkestustega. Lae mobiiltelefon ja akupangad ning tangi auto.

Tormi ajal:

·         Kui saad, jää tuppa ja väldi väljas liikumist.
·         Õueminekuks riietudes arvesta, et tuul teeb ilma veel külmemaks. Tuulise ilmaga pane selga rohkem riideid. Väldi liikumist puude all, sest oksad võivad tugeva tuulega murduda.
·         Kui saad, ära sõida autoga, eriti kõrvalteedel. Hädavajaliku sõidu korral võta kaasa laetud mobiiltelefon ja akupangad, lumelabidas, soojad riided ja soe jook.
·         Teavet tuisu tõttu tekkinud takistustest sõiduteedel küsi infot telefonilt 1247.
·         Elektrikatkestustest teata Elektrilevi rikketelefonil 1343. Maha langenud liinidest teavita ka häirekeskust telefonil 112.
·         Inimvigastuste ning otsese ohu korral helista hädaabinumbril 112.

Rakvere Vallavalitsuse kontaktid erakorralises olukorras:

Maido Nõlvak tel 5275 488
Janek Seidelberg tel 529 0230
Rainis Tõnnison tel 512 9231

Valla teede hoolduse ja lumetõrje kontaktid: https://www.rakverevald.ee/lumetorje