Üldharidusele kehtivad 1. märtsist uued piirangud

Piiranguid ei kohaldata neis üldhariduskoolides, kus enamik õpilasi on tõhustatud või eritoel ja hariduslike erivajadustega õppijatele.

Samuti ei puuduta uued piirangud lasteaedade, kutseõppeasutuste ega kõrgkoolide tegevust.
Neis tuleb endiselt silmas pidada ettevaatusabinõusid võimalikult ohutuks tegutsemiseks.

1.–7. märtsini võivad üldhariduskoolide õppehoonetes viibida ainult 1.–4. klasside õpilased.

Teiste klasside õppijad võivad koolis viibida ainult juhul, kui nad:

• vajavad hariduslikke tugiteenuseid;
  • vajavad õpetaja hinnangul õpitulemuste saavutamiseks konsultatsioone;
  • sooritavad praktilist õpet, eksameid või teste või osalevad olümpiaadidel.

Õpperuumides tuleb kõiki tegevusi läbi viies tagada hajutatus. Väljaspool õpperuumi võivad koos viibida ja liikuda kuni kaks inimest, hoides teistega vähemalt kahemeetrist vahemaad, välja arvatud juhul, kui nimetatud tingimusi ei ole mõistlikult võimalik tagada.

Praktilist õpet, eksameid, teste ja olümpiaade korraldades tuleb samuti silmas pidada hajutamise ja kontaktide vähendamise vajadust. See tähendab näiteks ka, et ei tohiks korraldada olümpiaade selliselt, et ühte ruumi tulevad kokku osalejad mitmest koolist või maakonnast.