Rakvere linna ja valla kriisikomisjon arutas päevakohaseid teemasid

Rakvere linna ja Rakvere valla ühine kriisikomisjon pidas 4. märtsil korralise veebikoosoleku, et arutada 2021. aasta tööplaani ja analüüsida elutähtsate teenuste osutamise kitsaskohti. Päevakorras olid ka kohalike kerksuskeskuste loomine, koostöövõimalused päästeametiga ja vabatahtlike kaasamine kogukonna valmisoleku tagamisel.

Päästeameti esindaja Jaak Janno sõnul on tänavu kavas suurendada omavalitsuste ja päästeameti vahelist koostööd, eeskätt turvalisuse teemade kaardistamisel ja kriisiõppuste läbiviimisel.

Koosolekul seati eesmärgiks, et mõlema omavalitsuse territooriumil kohandatakse vähemalt üks hoone kerksuskeskuseks, mis oleks hädaolukorras katkematult varustatud elektri, vee ja soojusega ning kus saab osutada elanikkonnale vajalikke teenuseid. Rahalised vahendid elektrigeneraatorite soetuseks ja muudeks tegevusteks tuleb leida omavalitsuste eelarvest. Riigipoolset toetust ega rahastust mujalt fondidest selleks ette nähtud ei ole.

AS Rakvere Vesi esindaja Aivar Lõhe tõi muuhulgas välja, et praegustes koroonaviiruse leviku tingimustes on teadmata, millal vaktsineeritakse vee- ja soojusvarustust tagavate ettevõtete töötajad, kellele haigestumise korral on väga keeruline leida kompetentseid asendajaid. Teemakohane pöördumine läks peale koosoleku lõppu teele tervise- ja tööminister Tanel Kiigele.