COVID-19 näitajad Rakvere vallas

Koroonaviirusesse nakatumine on kuu aja jooksul näidanud Rakvere vallas väga aktiivset tõusutrendi. Positiivseid testivastuseid esineb igas vanuses inimestel, kuid oluliselt on kasvanud nakatumine valla kooliealiste laste ja noorte hulgas. Diagrammil on näha nakatumise võrdlusarvud vanusegrupiti.

Nakatumise peamised kohad Terviseameti andmetel viimase kuu aja lõikes on:

• pereringis 50%
  • töökohas 27 %
  • tuttavate kaudu 9%
  • selgitamisel 5%
  • õppeasutuses 4%
  • tervishoius 3%
  • sisse toodud (Soomest) 2%

COVID-19 põhisõnumid:

• Olukord on erakordselt kriitiline. Aita päästa elusid! Eestis levib hoogsalt koroonaviiruse nakkavam tüvi. Haiglasse pöördub üha enam inimesi ja seal on vabad vaid loetud kohad. Uusi voodikohti suudetakse avada ainult muu ravi arvelt.
  • Püsime kodus. Aitame nii vältida raskeid haigusjuhte.
  • Jätame ära kõik kohtumised, koosolekud ja peod. Suhtleme turvaliselt. Viirus ei levi, kui suhtleme veebis ja telefonitsi.
  • Oleme teiste inimeste suhtes mõistvad. Aasta on olnud raske kõigi jaoks.
  • Kasuta võimalust, kui sind vaktsineerima kutsutakse. Kõik Eesti kasutatavad vaktsiinid võtavad ära hirmu raskelt haigestumise ja haiglasse sattumise ees.