Kehtestati Taaravainu küla, Künka tee 15 kinnistu detailplaneering

Rakvere Vallavalitsuse 02.06.2021 korraldusega nr 272 kehtestati Taaravainu, Künka tee 15 kinnistu detailplaneering.

Detailplaneering muudab osaliselt kehtivat Künka kinnistu detailplaneeringut (kehtestatud Rakvere Vallavolikogu 25.08.09 otsusega nr 23). Detailplaneeringu lahendus ei ole kehtivat Rakvere valla üldplaneeringut (kehtestatud Rakvere Vallavolikogu 21.04.10.a. määrusega nr 4) muutev. Planeeringuala suurus on ligikaudu 0,7 ha.

Jäeti algatamata keskkonnamõju strateegiline hindamine vastavalt KeHJS § 35 lg 5 alusel eeldatava olulise keskkonnamõju puudumise tõttu.

Detailplaneeringu algataja, koostamise korraldaja ja kehtestaja on Rakvere Vallavalitsus (aadress Kooli 2, Sõmeru, e-post vallavalitsus@rakverevald.ee), koostaja on LandComposition OÜ (aadress Sõle 34-17, Tallinn, e-post info@landcomposition.ee) ning huvitatud isik on Jürgen Põld.

Detailplaneeringu koostamise eesmärk on Künka tee 15 katastriüksuse sihtotstarbe muutmine maatulundusmaast elamumaaks. Samuti ehitusõiguse ja hoonestusala määramine, tehnovõrkude ja –rajatiste ning juurdepääsutee võimaliku asukoha määramine, ehitiste ehituslike ja kujunduslike tingimuste määramine, liikluskorralduse, haljastuse ja heakorrastuse põhimõtete määramine.

Detailplaneeringu lahendusega rajatakse planeeringualale kuni 2-korruseline ja kuni 9 meetri kõrgune elamu koos kuni 3 abihoonega, mis on 1-korruselised ja kuni 5 meetri kõrgused. Hoonete suurim ehitisealune pindala krundil kokku on 600 m2. Juurdepääs on planeeritud avaliku kasutusega Künka teelt. Veesüsteemid on kavandatud lahendada Künka tee 12 kinnistu DP-s määratud kahe krundi piirile rajatava puurkaevu baasil. Parkimine on kavandatud kinnistusisene.

Detailplaneering võeti vastu Rakvere Vallavalitsuse 28.04.2021 korraldusega nr 214. Detailplaneeringu avalik väljapanek toimus perioodil 17.05.2021-30.05.2021. Avaliku väljapaneku käigus vastuväiteid ega ettepanekuid ei esitatud, mistõttu avaliku arutelu korraldamine ei olnud vajalik.

Kehtestatud detailplaneeringuga on võimalik tutvuda Rakvere Vallavalitsuses või valla veebilehel www.rakverevald.ee/kehtestatud-planeeringud.