« Tagasi

Jalgrattamatk "Kirju liblika suvi" tuleb taas!

Kui Aafrikas rohkesti sajab, siis tuleb Euroopas kirjude liblikate suvi, vähemalt ohakaliblikate poolest suhteliselt rohke. Sellisele järeldusele on jõudnud liblikate arvukust ja ilmaolusid uurinud teadlased.
Selleks, et veenduda liblikate rohkuses korraldame juba kolmandat aastat järjest Rakvere vallas jalgrattamatka "Kirju liblika suvi". Sellel korral oleme keskendunud Lasila ja Veltsi kandi avastamisele. Meid ootavad külla edukad ettevõtted, toredad ettevõtmised ning ettevõtlikud inimesed.
Jalgrattamatk toimub sellel aastal 28. ja 29.augustil 2021.
Mõlemal päeval on start ja finiš Rakvere Vallamaja esisest parklast (Kooli tn 2 Sõmeru).
Laupäeval, 28.augustil 2021 oleme avastamas Lasila kanti. Start 10:00, orienteeruv päeva lõpp 18:00. Meid ootavad külla Tabani Puhketalu, Lasila Noortekeskus ja Lasila Mõis, arenev ettevõte AgriMet OÜ ning Tõrma Jahiselts. Orienteeruvalt läbime päeva jooksul 42 km ratastel.
Pühapäeval, 29.augustil 2021 oleme avastamas Lepna ja Veltsi kanti. Start 9:00, orienteeruv päeva lõpp 18:30. Meid ootavad külla Lepna raamatukogu, OG Elektra Tootmine AS, maasikakasvatusega tegelev Raadiko Talu, Veltsi külaselts, Arkna Mõis ning Aluvere Ring MTÜ. Orienteeruvalt läbime päeva jooksul 42 km ratastel.
Jalgrattamatkal osalemiseks on vajalik sõidukorras jalgratas ning kiivri kandmine on kohustuslik. Võimalusel kanda helkurvesti.
Teekond kulgeb mööda külateid, kergliiklusteid ning osaliselt ka mööda maantee serva.
Mõlemal matka päeval ootab osalisi kosutav lõunasöök.
Registreerimine kuni 23.augustini 2021.
Küsimuste korral pöörduge siiri.kohver@rakverevald.ee.

Registreeri ennast jalgrattamatkale SIIN