Sel laupäeval stardib juba kümnes maaelufestival

Järjekorras juba kümnes Sõmeru Maaelufestival toimub laupäeval, 27. mail 2023 kell 10:00-15:00 Sõmeru Keskusehoone (Kooli 2) ümbruses. Kavas on traditsiooniliselt:

Laadaplatsile pääseb külastaja tasuta. Autod saab jätta kõrvalolevasse parklasse.
Erandkorras lubatakse laadaplatsile suurtoitlustajate ja lihamüüjate bussid, kes vajavad külmikut.
Taas saab vaadata Rägavere mõisa lammaste pügamist, nunnutada Ranna Rantšo miniloomaia asukaid ja tutvuda Mäehansu talu kitsedega.
Lääne - Virumaa Põllumeeste Liit toob tutvumiseks kohale oma tehnika.
Põhja-Eesti Kohaliku Toidu alal saab tutvuda meie paepealsete maitsetega, meie enda kohalikelt tootjatelt. Maitseid degusteerimiseks valmistab tippkokk Indrek Kivisalu.
Keskusehoone ümber on suur laadaala, kus müüakse parimat eesti käsitööd, talutoitu ja taimi.
Kultuuriprogrammi saab nautida pealaval, kultuurihoovis ja keskusehoones.
Lisaks:
Eesti Piimandusmuuseumi töötoas on võimalus õppida eelmisest sajandist pärit võimasinaga võid valmistama.
MTÜ Sõmeru Start plaanib Sõmeru Noorte Loodus-ja Tehnikamajas:
•kunstiringi näitust (kunstiringi juhendaja Mari Riina Mölder, maja II korrusel)
•tehnoloogiaringi töötuba (maja I korrusel)
•kohvikut ( maja II korrusel)
•maja avatud uste päev (info ja tutvustus) (maja ees ja sees)
•mobiilse multifunktsionaalse õpikoja tutvustust (maja ees)
Rakvere valla noortekeskused ootavad noori ja lapsi koos mõttemänge mängima ja loosis osalema. Samuti saab noortekeskuste tegevustega tutvuda
Kõigile kella 11 - 13 erinevad võistlused: põhupalli täpsusvisetes, piimakasti hoidmises ja kummiku viskes.
Lapsi ootavad veel põnevad tegevused Minifarmis, batuutidel ja airjumpil.
Tule külasta meie üritust kogu perega!

Ürituse korraldaja on Rakvere Vallavalitsus.
Info kultuurinõunik Siiri Saarmets, tel 3221021, 53364604, siiri.saarmets@rakverevald.ee või kultuuritöötaja Reelika Kirsipuu, tel 53300288, reelika.kirsipuu@rakverevald.ee