Üldplaneeringu ja KSH aruande eelnõu avalikustamine ja tutvustavad koosolekud

Rakvere valla üldplaneeringu ja keskkonnamõju strateegilise hindamise (KSH) aruande eelnõu avalik väljapanek toimub perioodil 11.01-10.02.2021 Rakvere valla veebilehel ja vallamajas ning Sõmeru, Uhtna ja Lepna raamatukogudes.

Avaliku väljapaneku ajal toimuvad vallamajas 19., 20., ja 28. jaanuaril algusega kell 17.00 kogukondadele eelnõu materjale tutvustavad koosolekud Vabariigi Valitsuse piiranguid täites eelregistreerimisega.

Palume täita eelregistreerumise vorm ja valida ka sobiv osalemise kuupäev. Lisaks tuleb märkida, kas osalete füüsiliselt kohapeal või veebiülekande teel. Kohapeal on osalejate arv piiratud. Koosoleku elektroonilise variandi kohta saadetakse registreerunutele eraldi info e-posti aadressile.

Üldplaneeringu eesmärk on Rakvere valla territooriumi ruumilise arengu põhimõtete ja üldiste arengusuundade määratlemine, maakasutuse ja ehitustingimuste (sh projekteerimistingimuste aluseks olevate tingimuste) seadmine ja täpsustamine ning seeläbi Rakvere vallast atraktiivse elamis- ja ettevõtluspiirkonna kujundamine.

Keskkonna mõju strateegilise hindamine selgitab, kirjeldab ja hindab üldplaneeringu elluviimisega kaasnevat olulist keskkonnamõju ja määrab vajadusel mõjude leevendusmeetmed, arvestades üldplaneeringu eesmärke ja käsitletavat territooriumi.

Planeeringu alaks on kogu Rakvere valla haldusterritoorium. Koostatavas üldplaneeringus tehakse ettepanekud valla haldusterritooriumi piiride muutmiseks. Ühtlustatud on ehitamise põhimõtteid ja detailplaneeringu kohustusega alade piire kogu valla haldusterritooriumil.

Üldplaneering ja selle keskkonnamõju strateegilise hindamine koostati koostöös Rakvere valla ja AS-ga Kobras.

Avaliku väljapanekule järgnevad ka avalikud arutelud, mille toimumisajad avalikustatakse peale avalikustamise perioodi lõppemist.

Ettepanekuid saab kirjalikult esitada eelnõu avalikustamise ajal Rakvere vallavalitsusele (Kooli tn 2, Sõmeru alevik, Rakvere vald, 44305 Lääne-Virumaa või vallavalitsus@rakverevald.ee).