Vaba aja veetmise võimalused

23.11.20

Sõmeru Keskusehoone

 

Aadress

Kooli 2

Sõmeru alevik

44201 Lääne-Virumaa

Avatud: E-R 8.00-16.30

Facebook

 

Sõmeru Keskusehoones toimuvad erinevad näitused ja üritused. Seal tegutseb klubi, päevakeskus ja raamatukogu. Lisaks pakutakse ruumide rentimise võimalust. Hinnakirjaga on võimalik tutvuda SIIN.

 

 

Ubja külakeskus

 

Aadress

Sõmeru mnt 2
Ubja küla
44203 Lääne-Virumaa

Facebook

 

 

Ubja külakeskuses on võimalik külastada kohalikku käsitööpoodi ja tutvuda Ubja põlevkivikaevanduse ajalooga Ubja muuseumis.

Külakeskus   

Avatud: T, K, N 10-16 ja õhtuti huviringide tegevuse ajal.

Teistel aegadel kokkuleppel perenaisega.

Muuseum

Avatud: T 10.00-16.00

 

 

Põhjakeskus

Aadress

Haljala tee 4
Tõrremäe küla
44415 Lääne-Virumaa

Avatud: E-P 10.00-20.00

Facebook

 

Põhjakeskus on Virumaa suurim ja uhkeim kaubanduskeskus, mis asub Rakvere külje all. Seal asub 80 kauplust ja teenindusasutust ning Virumaa suurima turnimisväljakuga mängutuba.

 

 

Veltsi tall 

Facebook

 

 

 

 

Väike, kaheksa boksikohaga Veltsi tall asub Rakverest vaid 10 minutilise autosõidu kaugusel. Talli tee otsast kulgeb mööda ka uus kergliiklustee, mis on ühendatud Rakvere ja Haljalaga. Ettevõte pakub nii talliboksi rentimise teenust kui ka ratsatrenne.

 

 

MTÜ Berrymur

Toivo Murakas
info@berrymur.ee
Facebook

 

 

MTÜ Berrymur on Rakvere vallas tegutsev mittetulundusühing, mis korraldab orienteerumismänge, õpet, treeninguid ja võistluseid. Lisaks on nad erinevatesse Rakvere valla piirkondadesse ülesse seadnud orienteerumise püsirajad.

 

 

Sõmeru discgolfi park

Sõmeru discgolfi park on Sõmeru alevikus asuv 9 korviga algaja sõbralik discgolfi park. Raja pikkus on 641 meetrit. Pargi asukoht ja kaart on leitav SIIT.

 

 

 

 

Uhtna discgolfi park

Aadress

Nooruse 2
Uhtna
44202 Lääne-Virumaa

 

 

Uhtnas asuv discgolfi park on 9 korviga ning see on loodud vanasse mõisaparki. Raja pikkus on 643 meetrit. Pargi asukoht ja kaart on leitav SIIT.

 

 

Sämi Siil

Aadress

Jõekalda
Sämi küla
44224 Lääne-Virumaa

Facebook

Sämi Siil pakub aktiivset puhkust Sämi külas. Tegeletakse nii kanuumatkade korraldamise kui ka varustuse rendiga. Liska pakutakse majutusteenus 75m2 suuruses saunamajas, kus on 7 magamiskohta, puuküttega saun ja tünnisaun.

 

 

Käänu Puhkemaja

Aadress

Rahkla küla
44220 Lääne-Virumaa

Facebook

 

Käänu Puhkemaja pakub majutusteenust Rahkla külas. Seal on olemas sisehoov, aed ja tasuta parkimine. Puhkemajas on kaks magamistuba, elutuba, kööginurk, televiisor ning vannituba, kus on dušš või vann ja pesumasin. Puhkemaja külastajad saavad lõõgastuda saunas ja terrassil.

 

 

 

Lasila mõis ja park

Aadress

Vahtra puiestee 17
Lasila
44401 Lääne-Virumaa

 

 

Lasila mõis on enam tuntud 19. sajandi alguse mõisnike von Baeride poolest. Seal veetis osa lapsepõlvest ka maailmakuulus bioloog Karl Ernst von Baer. Hiljem kuulus mõis von Ungern-Sternbergidele ja von Rentelnidele.

Täna tegutseb mõisas Lasila Põhikool. Igapäevaselt on hoone vaadeldav väljast, suviti on võimalik mõisaga tutvuda Unustatud Mõisad mõisamängu raames.

Hea teada: Mõisapargist leiad täna Karl Ernst von Baeri mälestuskivi, mõisahoones asuvas Baeri tornis saad tutvuda Karl Ernst von Baeri elu ja tegevusega.

 

Toimetaja: JANNE LAINJÄRV