Rakvere valla haridus- ja noorsootöökonverents 2018 „Kelle omad?“

18.04.18
30. aprillil kell 10-15 toimub Sõmeru keskusehoones Rakvere vallavalitsuse korraldatav haridus- ja noorsootöökonverents alapealkirjaga „Kelle omad?", mille eesmärgiks on arutleda nende sageli eraldi käsiteldavate valdkondade kokkupuutekohtade üle. 
 
Noortega seotud teemadele laiemalt pühendatud päeva esimeses pooles teeb peaettekande Rakvere vallavanem Maido Nõlvak, kes on ühtlasi ka tolle sündmuse idee autor. Peale vallavanemat tutvustavad oma tegemisi inimesed, kes igapäevaselt noorte ja lastega kokku puutuvad ning on leidnud aja jooksul enda metoodikas ja lähenemisviisis huvitava vaatenurga. Ettekannetega esinevad Sõmeru ja Lasila koolide tehnoloogia ja loodusainete õpetaja Toivo Reinsoo, Rakvere valla Noorte Tugila noorsootöötaja Oxana Nikitina, Veltsi Lasteaed-Algkooli kunstiõpetuse ja klassiõpetaja, hiljuti Rakvere Galeriis portreenäituse avanud Margit Kaare ning Uhtna lasteaias sealse raamatukoguga ühiselt korraldatud näituse "Sajand kodus" eestvedaja, ühtlasi ka sealne lasteaiaõpetaja Heli Vassar. 
 
Päeva teise poole juhatab sisse kirjanik ja lavastaja Urmas Vadi, kes räägib enda loo sellest, millist rolli mängib õpetaja, aga ka sellest, et sa pead ise teadma, mida oma eluga tahad peale hakata. Ettekande oma kogemustest kohaliku elu eestvedajana peab endine Järva-Jaani vallavanem Arto Saar, kes on pikalt noorsootööd ning haridus-, kultuuri- ja spordielu korraldanud ka vabatahtlikuna. Päeva lõpetab paneeldiskussioon, kus lisaks Arto Saarele arutavad päeva jooksul kuuldud teemade ja küsimuste üle Rakvere vallavolikogu esimees Peep Vassiljev ning Sõmeru Põhikooli vilistlane Kaisa Erm. Päeva modereerib ning arutelu aitab läbi viia Kaido Veski. 
 
Konverentsile registreerumine on avatud kuni 25.04.2018 siin.
 
Täpsemat info sündmuse korraldusliku poole ning võimalike küsimuste korral saab haridusnõunik Kaido Veskilt telefonitsi numbril 32 21 132 või meilitsi aadressil kaido.veski@rakverevald.ee
 
Toimetaja: MARIO MIKVERE