Uhtna hooldekodu

19.05.23

Uhtna Hooldekodu
Laulukaare 3
Uhtna alevik
44202 Lääne-Virumaa
Tel 325 7841
E-post: 
marina@rakverevald.ee

 

Arvelduskonto EE 1310 1050 200 169 1003 SEB Pank
Registrikood 75038345
Põhimäärus


Uhtna Hooldekodu on üldtüüpi ööpäevane munitsipaalhooldeasutus, mis on loodud eakatele ja puuetega inimestele ajutiseks või alaliseks elamiseks. Hooldekodu eesmärgiks on tagada seal viibivatele isikutele nende eale ja seisundile vastav hooldamine ning põetamine. Hooldekodu osutab teenuseid eelkõige Rakvere valla elanikele. Teiste omavalitsusüksuste elanikele osutatakse teenuseid üksnes vabade kohtade olemasolul.  

Uhtna Hooldekodusse elama asumiseks esitab hooldust vajav isik või tema lähedane/eestkostja Rakvere Vallavalitsusele vastavasisulise avalduse.  Info vallavalitsuse sotsiaalnõunik Anneli Saaber, tel 329 5948, 528 3430

Kuni 30. juunini 2023 kehtib Uhtna hooldekodus kohamaks 950 eurot kuus.
Alates 1. juulist 2023 on hooldekodu teenuskoha makusmuseks 1050 eurot kuus, sealhulgas kohaliku omavalitsuse eelarvest tasutakse 465 eurot ja isikult võetakse hoolduskulude katteks 585 eurot. Isikult võetav tasu sisaldab ööpäevaringset majutust, toitlustust ja muid teenuse osutamisega seotud kulusid, sealhulgas ravimeid ja hooldusvahendeid.
 

Vaba aega on hooldekodus võimalik sisustada telerit vaadates või raadiot kuulates, ajalehti-ajakirju sirvides, lauamänge mängides, huvitegevuses (laulmine, joonistamine, ratastoolitants, viktoriinid) osaledes. Uuema lugemisvaraga käib hooldekodus külas Uhtna raamatukogu raamatukohver. Hooldekodu elanikke rõõmustavad erinevad kontserdid, tähtpäevade tähistamine, ekskursioonid. Soovijad saavad aidata kaasa aiatöödel.

 

KÜLASTUSE INFO alates 08.05.2023

Palume külastajatel arvestada, et Uhtna Hooldekodu kliendid on enamuses riskirühma kuuluvad inimesed!

Hooldekodu klientide külastamine toimub eelneval registreerimisel tööpäeviti 8:00 - 16:00 telefoni või e-kirja teel, võimalusel vähemalt kahe päeva etteteatamisega.

 Kontaktisikud on:

 • hooldekodu juhataja Marina Landberg , tel 325 7841, 5387 5004, marina@rakverevald.ee
 • sotsiaaltöötaja Irina Vassiljeva,  tel 325 7841, 5558 9650, irina@rakverevald.ee
 • Klientide külastused toimuvad tööpäeviti (E-R) ajavahemikul 10.00-12.00, 14.00-16.00 ja erandjuhul 18:30 – 19:30  ja nädalavahetusel (L;P) kella 14:00-16:00 ja 18:30 – 20:00 vahel. Külastuse kestus on 30 – 60 min, oleneb asukohast ja asjaoludest.
 • Palun hoolealust mitte külastada, kui teil ilmnevad ükskõik millised haigussümptomid (nohu, köha, kurguvalu, viimase 24h jooksul esinev kõhugripp)
 • Hooldekodul on õigus keelata kliendi külastus juhul, kui külastajad rikuvad kehtestatud külastusreegleid ja kui ilmnevad haigussümptomid, mis võivad viidata külastaja nakatumisele koroonasse või teistesse ülemiste hingamisteede viirustesse.
 • Kui hoolealusele on toodud pakk, siis palume see eelnevalt ära panna pakihoidu.
 • Tubadesse külalised ei sisene. Kohtuda saab hooldekodu külalistesaalis, või ilusa ilmaga õuealal. Külalistesaali saab hoone parempoolsest uksest ja hoovi väikesest väravast.
 • Enne külastust palume ära panna üleriided ja kanda kaitsesusse.
 • Hooldekodu kliendid ja külastajad on kohustatud järgima kätehügieeni reegleid.
 • Erandkorras võib Uhtna Hooldekodu juhataja lubada külastada hooldatavat klienti tema toas. Seda ainult tingimusel, kui klient ei suuda ratastoolis istuda. Siseruumis läbiviidava külastuse aeg võib olla maksimaalselt 15 minutit.

PAKID

 • Uhtna Hooldekodu võtab pakke vastu iga päev kell 9:30-19:00 Pakkide üleandmise kohaks on hooldekodu parempoolse sissepääsu esik. Pakkide üleandmiseks ei ole lubatud siseneda hoonesse.
 • Pakk asetage kontaktivabalt riiulile.
 • Vastu võetakse pakke, mis ei sisalda kiiresti riknevaid toiduaineid, alkohoolseid jooke või muid hooldekodus keelatud aineid ja esemeid. Pakid võivad sisaldada enda valmistatud toitu, kui seda on väikses koguses ja see ei ole kiiresti riknev. Puuvilju palun mitte koorida.
 • Pakkida palume nii, et pakki oleks võimalik desinfitseerida.
 • Pakk desinfitseeritakse ja antakse edasi hoolealusele 24 tunni jooksul.
 • Pakile palume kindlasti märkida hoolealuse nimi ja paki tooja telefoninumber.

Täname mõistva suhtumise eest!

Marina Landberg
Uhtna Hooldekodu juhataja
Tel 325 7841
E-post: marina@rakverevald.ee
 

Riikliku toetuse abil paigaldati hooldekodusse invatõstuk

16.10.14

 

2014. aastal valmis Uhtna Hooldekodu hoonele juurdeehitus, kuhu paigaldati kaasaegne platvormtõstuk. Tõstuk võimaldab nii ratastoolide kui ka kanderaamiga liikuda korruselt korrusele. Hoolealustel on võimalik tõstukit kasutades liikuda teiselt korruselt esimesele - minna söögisaali, arsti vastuvõtule, protseduuride kabinetti, samuti kasutada keldrikorrusel olevat sauna. Enamik hoolealustest pääsevad nüüd ka õue värske õhu kätte ja soovi korral saavad osaleda külaplatsil toimuvatel kultuuriüritustel.  Uuendus lihtsustab tunduvalt ka personali tööd - toit transporditakse esimese korruse köögiplokist tõstukiga II korrusele. Ohu korral on võimalik hoolealused platvormitõstukit kasutades evakueerida väljaspoole hoonet.

Invatõstuk tagab majas nii hoolealustele kui ka pesonalile paremad elu-ja töötingimused. Platvormtõstuki paigaldamisega suurenes oluliselt Uhtna hooldekodus hooldamise teenuste kvaliteet.

Projekti invalifti paigalduseks ja juurdeehituse rajamiseks rahastas Regionaalsete investeeringutoetuste andmise programm.

 
 
Toimetaja: JANNE LAINJÄRV