Vaimse tervise toetusmeede võimaldab vallaelanikule tasuta nõustamist ja abi

17.05.23

Rakvere vald pakub läbi vaimse tervise toetusmeetme võimalust pöörduda tasuta mänguteraapiasse, paariteraapiasse ning nõustaja vastuvõtule.

Rakvere valla täisealistele isikutele võimaldatakse kuni kolm seanssi tasuta ning alaealistele vastavalt vajadusele.

 Täpsema info saamiseks ning aja broneerimiseks palume võtta ühendust ennetustööspetsialisti Eneli Baumanniga, kontakttelefon 5190 3010, e-post eneli.baumann@rakverevald.ee

Mänguteraapia aitab lapsel läbi mängu tulla toime erinevate mõtete ja tunnetega, leida lahendusi, leppida muutustega ning ennetada probleeme.

Mänguterapeudi poole võiks pöörduda, kui laps on läbi elanud tõsise kriisi või muutuse, kogenud vägivalda (füüsiline ja emotsionaalne), kartlik, ärev, rahutu, vihane, kurb ning ei oska väljendada oma tundeid (käitub agressiivselt).

Paariteraapia on mõeldud kõigile suhtes olevatele isikutele, kes kogevad oma elus raskusi ning soovivad konflikte lahendada. Paariteraapiasse võivad pöörduda elukaaslased, abikaasad, lapsevanem-laps, õde-vend, kolleegid jne.

Nõustaja vastuvõtule võib pöörduda, kui tunned, et soovid kellegagi oma mõtteid ja muresid jagada. Nõustamise eesmärgiks on tõsta inimese üleüldist heaolu tunnet, lahendada konflikte ning leida sobiv suund elus.

Nõustamisel saab inimene ise otsustada, millest ta rääkida soovib ning mis on see mure, millele ta lahendust otsida soovib.

Toimetaja: JANNE LAINJÄRV