Sport-ja tervisedendus

18.05.20
 
 

Seiklusorienteerumin 2020

Alates 18. maist 30.juunini on huvilistel võimalik taas liikuda ja seigelda – hoo saab sisse Seiklusorienteerumine 2020!

 

Sellel aastal on võimalus valida lausa 23 raja vahel ja läbida 240 kontrollpunkti. Rajad asuvad kokku kaheteistkümnes omavalitsuses üle Eesti ning on esmakordselt läbitavad nutiorienteerumisena. Kusjuures paljud loodud rajad jäävad ülesse MOBO püsiradadena ka pärast 30. juunit. Lääne-Virumaa kaheksa omavalitsust on projektis esindatud 15 rajaga ning lisaks on sel aastal kaasatud ka Jõgeva, Põlva, Võru ja Põltsamaa. Rakvere vallas on sellel aastal kaks seiklusorienteerumise rada – Veltsi kandi rada ning Sõmeru-Näpi kandi rada, mis jääb püsirajana avatuks ka peale 30.juunit 2020. Rohkem informatsiooni  www.virol.ee

Võistluse täpsemad juhised asuvad aadressil https://mobo.osport.ee/eri/etov2020

Juhised:
1) lae alla MOBO2 äpp
2) registreeri ennast aadressil https://mobo.osport.ee/eri/etov2020
3) ava MOBO2 äpp ja vali "võistlused" - sisesta kood ETOV2020
4) vali rada ja asu seiklema
5) jaga kuidas rada meeldis

Kontrollpunkte saad läbida suvalises järjekorras ja Sulle sobival ajal. Kuid raja läbimine läheb arvestusse siis kui KÕIK raja punktid on läbitud.

Head seiklemist!

Tule orienteeruma!

 

Vaatamata eriolukorrale on meil lubatud ja isegi soovitatud liikuda värskes õhus - orienteerumine sobib selleks väga hästi! Berrymur orienteerumisklubi on Rakvere valla kantidesse ülesse seadmas orienteerumise püsiradasid. Hetkel saab oma orienteerumisoskusi katsetada Uhtna ja Näpi (nutikas rogain) püsiradadel.

Radade info ja materjalid ning tulemused jms on kajastatud selleks loodud veebilehtedel:

Uhtna püsirada

Näpi püsirada (nutikas rogain)

Roodevälja püsirada

Planeerimisel on rajad teistesse Rakvere valla piirkondadesse.

Kalender on leitav SIIT

 

Radasid on võimalik läbida endale sobival ajal. Maastikul on tähistatud kõik kontrollpunktid. Soovijatele on tagatud ajavõtt ja edetabel, kasutades selleks QR koodi süsteemi või GPS jälgimist. Rohkem informatsiooni www.berrymur.ee. 

 

Hea orienteeruja, palun ära käi ühe sõbraga jalutamas, teise sõbraga jooksmas või rattaga sõitmas ja kolmandaga orienteerumas. Kui liigud, siis üksi või ainult koos pereliikme(te)ga.  

Hoiame üksteist ja seiklusrohket orienteerumist!

Asu seiklema!

Vali matkamiseks sobiv kant ja asu teel. 

"Asu seiklema!" raames on igasse Rakvere valla kanti (Arkna, Lasila, Lepna, Uhtna, Ubja, Sõmeru, Veltsi, Vaeküla) rajatud matkarada. Selleks, et liikumine oleks põnevam oleme radadele seadnud tähelepanuküsimused ja mõned ülesanded. Kaardid ja küsimused on hetkel saadaval Rakvere valla sport facebooki lehel ja Rakvere valla koduleheküljel. Vastuseid ootame samade kanalite kaudu vastusevormidel. Kõigi osalejate vahel loosime 1.juunil välja auhindu. Seigelda võid nii ühes kui ka kõigis kaheksas kandis. 

Head seiklemist!

Sõmeru kandi radaLasila kandi rada, Veltsi kandi rada, Ubja kandi rada, Uhtna kandi rada, Lepna kandi rada, Arkna kandi rada, Vaeküla kandi rada

Iga samm loeb!

Ühisüritused on küll 1.maini 2020 peatatud, kuid sellest hoolimata saame tegutseda ühiselt!
Kutsume Sind liikuma (looduses, kodus, kontoris jne) ning oma igapäevaseid samme ülesse märkima. Vaatame kas saame 1.aprilliks maakerale ühiselt tiiru peale tehtud. Mäng ei käi mõisa peale, kuid 1.aprillil loosime kõigi osalejate vahel välja üllatusauhindu. Osalemiseks lisa ennast sammulugejate nimekirja ning tee igapäevaselt sissekandeid päeva jooksul läbitud sammude kohta.
Sammuarvestus käib SIIN

Presidendimatk

29.02.2020 toimus järjekorras seitsmeteistkümnes rahvamatk nii suuskadel kui ka jalgsi Aegviidust Jänedale. President Kersti Kaljulaid saabus Tallinnast Aegviitu rongiga ning läbis seekord raja suuskadel. Matkalt ei puudunud ka sellel aastal Rakvere vallast pärit jänesed- meeleolukas jänesteks kostümeeritud seltskond, kes on matkal osalnud juba kümme aastat. Matkajaid saatis soe päike ning nii mõnigi Rakvere vallast pärit matkaja "suusatas" õhtul koju Presidendimatka 2020 suveniirsuusaga. 

Fotodel President Kersti Kaljulaid; Presidendimatka 2020 ühispilt; Rakvere valla jänesed; matkajad rajal

Fotode autorid A.Mikkor ja E. Lööper

************

Eesti omavalitsuste talimängud

36. Eesti omavalitsuste talimängud toimusid 29.veebruarist 1.märtsini Viru-Nigula vallas, Rakveres, Haljalas ja Otepääl. Talimängud tõid sportima ligi 1400 inimest 50st omavalitsusest. Võisteldi murdmaasuusatamises, mäesuusatamises (mäesuusk ja lumelaud), meeste korvpallis, naiste korvpallis, lauatennises, males, kabes, ujumises ja juhtide võistluses. 29.02.2020 võistlesid mäesuusatajad Väikese-Munamäe Suusakeskuses. Oma osavust ja oskuseid näitasid Aron Neeme, Nora Neeme, Artur Lond, Elis Lond, Andreas Toomel, Allar Neeme ja Viljar Lond (Suusaklubist Telemark).  Juhtide võistluses saavutas vallavanem Maido Nõlvak tubli II koha.

Palju õnne kõigile osalejatele!

Fotod A.Neeme (Suusaklubi Telemark)

************

23.02.2020 toimusid Rakveres Eesti meistrivõistlused U14, U16 ja U18 vanuseklassides. Rakvere vallast osales noormees Martin Ottokar (Spordiklubi Eesti Karud), kes tegi väge hea etteaste. Martin Ottokar saavutas U16 vanuseklassis -75kg esikoha ja absoluudi pronksmedali. U18 vanuseklassis -70kg kuldmedali, samas saavutas ta ka parima tehnika karika. 

Järgmisena võistleb Martin Ottokar West-Viru Openil 14.03.2020 Vinnis ning 16-19.04 Euroopa meistrivõistlustel Bakuus.

Allikas: Meelis Höövelson

Fotol Martin Ottokar (esikoht), treener Meelis Höövelson (vasakul)

************

Eesti Meistrivõistlused Sumos

12.01.2020 võitis Rakvere valla noormees,  Martin Ottokar kuldmedali Põltsamaal Pisisaare spordikeskuses toimunud Eesti täiskasvanute meistrivõistlustel sumos -70kg kehakaalus. Ottokar treenib spordiklubis Eesti Karud, mille taga seisab perekond Höövelsonid. Järgmisena ootavad noormeest ees juba Eesti Meistrivõistlused U16 ja U18 vanuseklassides. Võistlus toimub 23.02.2020 Rakvere Spordikompleksis, Kastani tn. 12, algusega kell 12:00. 

Tule ja ela omadele kaasa!

Allikas: Meelis Höövelson

************

Kauko Lehtosen MV Janakkala 08.02.2020

Kadrina sõprusvald Janakkala võõrustas Caaro SK maadlejaid. Caaro SK maadlusklubist osales sellel korral koguni 14 maadlejaga ja saavutati 10 medalit, neist 5 kuldset.  Meeskondlikult saavutati auväärne II koha. Rakvere valda tuli kaks kuldset medalit: 49kg Elina Nuiamäe võitis kindla esikoha ning tema õde Anna-Liisa Ots oli väiksemate kaalus neljas. 40kg saavutas Mairold Einard kindla esikoha.

Allikas: Marger Pormann

Fotol Elina ja Mairold

************

Miniliiga III etapp- III KOHT Sõmeru PK tüdrukud!

Tütarlaste hooaja kolmas Karupoeg Puhh Miniliiga võistlussarja etapp toimus pühapäeval 02.02.20 Padisel. Padisel miniliiga III etapil saavutasid Sõmeru PK 2009 sündinud tüdrukud III koha. Margot Kerge, Kirke Tull, Anete Lillepuu, Eva-Mia Onga, Anna Brita Loosaare. Treenerid Kirke Aleste, Johan Utt.

Allikas: handball.ee

************
Kaks kanget terviseedendajat
Lääne-Virumaa tervisenõukogu ja Lääne-Viru Omavalitsuste Liit valisid aasta tervise­edendajateks Sõmeru põhikooli koka Ave Holmi ning Rakvere vallavanema, maakonna turvalisuskomisjoni eestvedaja Maido Nõlvaku.
Allikas: virumaateataja.ee
 
Toimetaja: SIIRI KOHVER