Sport-ja tervisedendus

23.01.24
 
 
Sõmeru aleviku uisuväljak asub Kooli 2 (Sõmeru keskusehoone- raamatukogu, vallavalitsus, klubi) parklas. Väiksemad uisusõbrad saavad laenutada uiske Sõmeru raamatukogust (raamatukogu lahtioleku aegadel).
Sõmeru aleviku Terviseraja kelgu- ja suusamäel avatud tõstuk. Tõstuki kasutus on tasuta. Tuubide laenutus inventari-ja teenindushoone lahtiolekuaegadel 2€/h. Kehtestatud Rakvere Vallavalitsuse 13.12.2023 korraldusega nr 2-4/1648. Kehtestatud hinda ei kohaldata Rakvere valla allasutustele tundide ja ühisürituste läbiviimiseks. 
Tõstuki tööajad on jälgitavad Rakvere valla sport (facebook) lehelt (sõltuvad suuresti ilmastikuoludest)- https://www.facebook.com/rakverevallasport
************************************************************************************************************
 
************************************************************************************************
6. Rakvere valla suvejooks 22.07.2023
Registreerimine www.jooksusari.ee

****************************************************************************************************

Isevalmistatud kelkude võidusõit "Libe liug 2023" toimub laupäeval 11.03.2023 Sõmeru aleviku kelgumäel kell 12:00. Kelkude registreerimine siiri.kohver@rakverevald.ee. Võistlus toimub kolmes kategoorias: pikim liug, kiireim kelk, disaini eriauhind.

 

Lääne-Virumaa Rattabaas Suusasari 2023 tuleb taas

Sõmeru etapp toimub 08.02.2023 kell 17:00

 

Hea sportlane- tule Rakvere valda suvemängudel esindama!

9. ja 10. juulil toimuvad Käärikul 47. Eesti omavalitsuste suvemängud!

Võistlustel selgitatakse välja sportlikumad linnad ja vallad- seega tule võistle oma valla eest!

Võistelda saab järgmistel aladel:

 • kergejõustik,
 • meeste võrkpall,
 • naiste võrkpall,
 • meeste korvpall
 • 3x3, naiste korvpall
 • 3x3, tennis,
 • petang,
 • mälumäng,
 • köievedu,
 • kettagolf,
 • trikitõukeratta võistlus

Täpsem info: www.jõud.ee

Lisainfo ja registreerimine kuni 30.juunini:  Rakvere Vallavalitsuse spordi- ja tervisedenduse nõunik  Siiri Kohver, telefon +372 53019590, e-post siiri.kohver@rakverevald.ee

 

Algab Lääne-Virumaa liigub! 

 • Võistlusele registreerimine toimub ajavahemikul 25.04-01.05.2022
 • Esimene võistlus on avatud 1. maist kuni 31. maini 2022

Kuidas võistlusest osa võtta:

Laadi alla telefoni FitSphere rakendus.

Veendu, et androidi seadme korral on Sinu telefonis olemas ka Google Fit ning IOS'I puhul Apple Health.

Äppi registreerides märgi kindlasti elukohaks Lääne-Viru maakond.

Leia võistluste hulgast "Lääne-Virumaa liigub" võistlus ning registreeri/osale võistlusel.

Ole aktiivne ja kogu samme!

Vaheta iga 24 tunni tagant sammud punktideks. Seda saad teha äpi pealehel "vaheta punktideks". Ainult siis läheb liikumine võistluse arvestusse.

Eesmärgiks on koguda iga päev vähemalt 6000 sammu!

Facebookis üritus leitav siit: https://www.facebook.com/events/527893968845126?ref=newsfeed

 
 

Rakvere valla lahtine lauatennise meistrivõistlus 18.12.2021

Juhend

I Eesmärk

Võistluste eesmärgiks on välja selgitada Rakvere valla 2021 meistrid lauatennises.

Võistlusklassid: ilma reitinguta täiskasvanud (pole ka kunagi olnud), Eesti reitinguga mängijad (lapsed/täiskasvanud koos) ilma reitinguta lapsed. Naismängijate ja meesmängijate arvestus on eraldi.

Registreerimine lõpeb 10:30  18.12.2021 võistluspaigas.

II Aeg ja koht

Võistlused toimuvad 18.detsember 2021.a. Sõmeru Noortekeskuses, aadress Tiigi 2 Sõmeru.

Võistluste algus: kell 11:00

III Võistluste korraldamine

Võistlused korraldab Sõmeru Noortekeskus.

Võistlused on individuaalsed ja läbiviimise süsteem selgub kohapeal sõltuvalt kohale tulnud võistlejate arvust.

IV Osavõtjad

Võistlustest lubatakse osa võtta kõikidel soovijatel.

V Autasustamine

I-III kohale tulnud võistlejaid kõikides mänguliikides autasustatakse vastavalt kuld-, hõbe- või pronksmedaliga ja auhindadega.

VI Registreerimine

1. Võistlustele registreerimise kontaktandmed:

kontaktisik: Pekka Laidinen

telefon +372 5272757

e-post: pekkalaidinen@gmail.com

VII I Üldiselt

1. Kõik osavõtjad vastutavad ise oma tervisliku seisundi eest. Jälgime vabariigis kehtestatud koroonapiirangutega seotud juhiseid.

2. Kõik antud juhendis määratlemata küsimused lahendab läbiviija, võistluspaigas peakohtunik.

*************************************************************************************************

Sõmeru-Näpi piirkondade rahvaspordiväljaku avamine

Heategevuslik kõrvitsaralli ootab aiasaaduseid- õunu, porgandeid ja peete

15.oktoobril 2021 algusega 19.00 toimub Sõmeru aleviku terviserajal heategevuslik kõrvitsaralli. 1,5km distantsi võib läbida 1-3 liikmeline võistkonda. Võistkondade registreerimine toimub alates 01.09.2021 aadressil siiri.kohver@rakverevald.ee. Raja läbimiseks on vajalik kõrvitsa olemasolu, mille saab võistlusraja läbides annetada Tallinna Loomaaiale. Lisaks ootame sellel aastal ka õunu, peete ja porgandeid. Saadused saab tuua 15.oktoobril Sõmeru terviseraja stardis olevasse kogumiskorvi. Mõned soovitused loomaaia söödaköögi juhatajalt: juur- ja puuviljad peavad olema sama hea kvaliteediga nagu inimesed ise neid sööksid. Plekilisi ja riknenud aedvilju palume mitte tuua. Vältimaks haiguste ja seakatku ohtu peavad kõik juurviljad ja puuviljad olema kasvanud alal, mis on piiratud ja kuhu metsloomadel puudub ligipääs. Loomadele söögiks antavatele kõrvitsatele palume mitte peale joonistada ega kirjutada. Traditsiooniline kõrvitsapidu toimub Tallinna loomaaias 30. oktoobril. Tule ja tee üks heategu!

**********************************************************************************************************

Kogupereüritus „Kirju liblika sügis" tuleb taas!

Laupäeval 02.10.2021 toimub taas Rakvere vallas juba kolmas koguperele mõeldud seiklusorienteerumispäev „Kirju liblika sügis 2021". Sellel aastal oleme vallutamas Veltsi kanti. Seiklusliku raja ettevalmistuse eest kannab hoolt orienteerumisklubi Berrymur esindaja Toivo Murakas. Mehitatud punktides ootavad orienteerujaid Päästeamet, Naiskodukaitse, Punane Rist, MTÜ Seiklusmatkad, Rakvere Vallavalitsus, Skaudid jpt. Võistlus toimub kahes klassis: sport klass (tempokalt kiire) ja pere klass (rahulik tempo). Tule kasvõi kogu perega! Üritus on osalejatele tasuta. Võistkondade registreerimine toimub SIIN. Päeva lõpetuseks ootavad orienteerujaid soe supp ja kosutav saun. Rohkem informatsiooni siiri.kohver@rakverevald.ee või telefonil 53019590.

 

*************************************************************************************************************

28. ja 29. augustil toimus Rakvere valla traditsiooniline jalgrattamatk "Kirju liblika suvi 2021". 28. augustil külastasime Tabani Puhketalu, Lasila Noortekeskust, Lasila Mõisa, Kudi faasanifarmi, AgriMet OÜd ja Tõrma Jahiseltsi. 29. augustil võõrustasid jalgrattamatkajaid Lepna raamatukogu, Raadiko Talu, Veltsi Küla Selts MTÜ, Arkna Mõis ja Aluvere Rind MTÜ. Matkajate maitsva kõhutäie eest kandis hoolt Kulbikoda OÜ.
Suur suur aitäh kõigile vastuvõtjatele- ettevõtjatele ja ettevõtlikele inimestele!
Noorimad kaasasõitjad olid kahe aastased ning tublim isesõitja 5 aastane Arabella. Kahe päevaga läbiti ratastel üle 100km ning jalgrattamatkast võttis kahe päeva jooksul osa ligi 50 inimest. Rakvere valda oldi avastama tuldud nii Ida-Virumaalt kui ka Aegviidust.
Kohtume juba järgmisel aastal 4. Rakvere valla jalgrattamatkal "Kirju liblika suvi 2022"!

`**********************************************************************************************************

Jalgrattamatk "Kirju liblika suvi" tuleb taas!

Kui Aafrikas rohkesti sajab, siis tuleb Euroopas kirjude liblikate suvi, vähemalt ohakaliblikate poolest suhteliselt rohke. Sellisele järeldusele on jõudnud liblikate arvukust ja ilmaolusid uurinud teadlased.
Selleks, et veenduda liblikate rohkuses korraldame juba kolmandat aastat järjest Rakvere vallas jalgrattamatka "Kirju liblika suvi". Sellel korral oleme keskendunud Lasila ja Veltsi kandi avastamisele. Meid ootavad külla edukad ettevõtted, toredad ettevõtmised ning ettevõtlikud inimesed.
Jalgrattamatk toimub sellel aastal 28. ja 29.augustil 2021.
Mõlemal päeval on start ja finiš Rakvere Vallamaja esisest parklast (Kooli tn 2 Sõmeru).
Laupäeval, 28.augustil 2021 oleme avastamas Lasila kanti. Start 9:15, orienteeruv päeva lõpp 18:00. Meid ootavad külla Tabani Puhketalu, Lasila Noortekeskus ja Lasila Mõis, arenev ettevõte AgriMet OÜ ning Tõrma Jahiselts. Orienteeruvalt läbime päeva jooksul 63 km ratastel.
Pühapäeval, 29.augustil 2021 oleme avastamas Lepna ja Veltsi kanti. Start 9:00, orienteeruv päeva lõpp 18:00. Meid ootavad külla Lepna raamatukogu, OG Elektra Tootmine AS, maasikakasvatusega tegelev Raadiko Talu, Veltsi külaselts, Arkna Mõis ning Aluvere Ring MTÜ. Orienteeruvalt läbime päeva jooksul 52 km ratastel.
Jalgrattamatkal osalemiseks on vajalik sõidukorras jalgratas ning kiivri kandmine on kohustuslik. Võimalusel kanda helkurvesti.
Teekond kulgeb mööda külateid, kergliiklusteid ning osaliselt ka mööda maantee serva.
Mõlemal matka päeval ootab osalisi kosutav lõunasöök.
Registreerimine kuni 23.augustini 2021.
Küsimuste korral pöörduge siiri.kohver@rakverevald.ee.

 

Registreeri ennast jalgrattamatkale SIIN

Võrkpallisuvi 2021 Rakvere vallas

Treeningud toimuvad teisipäeviti Veltsi liivaväljakul 16:00-17:30 ja neljapäeviti Sõmeru liivaväljakul 16:00-17:30. Treener Romi Aros. Treeningud on TASUTA.

Eesti Võrkpalli Liit alustab koostöös kohalike omavalitsuste ja Swedbankiga lastele mõeldud tasuta treeningutega. "Võrkpallisuvi 2021" on mõeldud nii algajatele kui ka edasijõudnud 9 kuni 14-aastastele lastele, kellele võrkpallimäng juba meeldib või kes tahavad alaga tutvust teha. Treeningud toimuvad Rakvere vallas – Veltsi võrkpalliplatsil ning Sõmeru võrkpalliplatsil. Treeningute eesmärk  on innustada lapsi ka suvel liikuma ja võrkpalliga lähemat tutvust tegema. Lisaks on "Võrkpallisuvi 2021″ suurepärane võimalus maale vanaema juurde minnes osaleda seal ka kohaliku valla treeningutel," ütles Eesti Võrkpalli Liidu noortetöö arendusjuht Rando Soome.

Suvetreeningutes osalevad vallad saavad projekti ühelt toetajalt Swedbankilt kingituseks kvaliteetseid võrkpalle ning treeninguid külastavad Eesti tippmängijad ning EM-i maskott Ace.

Treeningutele registreerimiseks saada sooviavaldus siiri.kohver@rakverevald.ee

Pühapäeval, 20.06.2021 toimub Uhtna alevikus 4. Rakvere valla suvejooks.
ÜLDINFO
Ürituse korraldaja on Rakvere Vallavalitsus.
Lastejooksud toimuvad Uhtna Põhikooli staadionil, noortejooks ja kõnnidistants 2,0 km ning põhijooks 7,5km Uhtna alevikus.
Jooks on mõeldud nii lastele kui ka täiskasvanutele – igale vanuseklassile on jõukohane distants.
EELREGISTREERIMINE
Eelregistreerumine www.jooksusari.ee. Eelregistreerumine kuni 19.06.2021 kella 17:00.
AJAKAVA
10:00 Võistluskeskuse avamine
10:00-11:30 Registreerimine ja ümberregistreerimine
10:00-11:30 Numbrite väljastamine eelregistreerunutele
12:00 Tillujooks M/N4 (ajavõtuta) (200m)
12:10 Minijooks M/N6 (300m)
12:20 Lastejooks M/N8, M/N10 (600m)
12:40 Noortejooks M/N12, M/N14 (2,0km)
12:50 Lastejooksude autasustamine
13:10 Põhijooksule M/N16, M/N, M/N40, M/N50, M/N60 (7,5km)
14:00 Parimate autasustamine
OSALEJA SAAB
- stardinumbri ja tulemuse protokollis
- vee või spordijoogi teeninduspunktis/finišis
- meditsiiniline abi stardi- ja finišipaigas (Punane Rist) ning vajadusel kogu raja ulatuses
- Lääne-Virumaa jooksusarja osalejamedali
- iga vanuseklassi esikolmikule M/N arvestuses karikad
LISAINFO - www.jooksusari.ee
Korraldaja: Siiri Kohver, siiri.kohver@rakverevald.ee, telefon +372 53019590.
Rakvere vald otsib esindusvõistkonna liikmeid
Üldfüüsilised välitreeningud Sõmeru alevikus
Poniratsanik Lisette Kivro 

Mai lõpus toimus Leedus suurvõistlus HEST ehk Horsemarket Equestrian Spring Tour. Nii suurel võistlusel suudeti täita Euroopa MV kvalifikatsiooni. 

Pikemalt saab Lisette tegemistest lugeda SIIT.

Palju palju õnne Lisette. Kõrget lendu!
Foto: LK Dressage
 

Rakvere valla noortekeskuste vahelise 7 võistluse kokkuvõte 19.- 23.aprill 2021

Võistlusalad: 1 minut hüppenööriga hüppamist, ühel jalal seimine ja sirgete kätega palli peakohal hoidmine, 50 küki järjest sooritamine, 20 hüpetkaugusesse järjest, viiekordne mäetipu vallutus, 25 korvpalli vabaviset, hularõnga keerutamine esimese mahakukkumiseni.

Aitäh kõigile, kes noortekeskuste vahelisest mõõduvõtust osa võtsid! Uute vallutusteni.

**********************************************************************************************

Autoorienteerumine ehk „Teistmoodi pühapäev" reedel 10 aastat hiljem

Deja vu ehk täpselt 10 aastat tagasi toimus autoorienteerumine „Teistmoodi pühapäev". Et märgata mis on kümne aastaga muutunud teeme seda taas.

Tähistamaks endise Sõmeru valla 29ndat sünnipäeva kutsuvad praegune Rakvere vald ja MTÜ Sõmeru Start Teid võistkondlikult (maksimaalselt 2 liiget) osalema põnevas ja pinget pakkuvas autoorienteerumises. Võistlus toimub reedel, 9.aprillil 2021.

Võistluskeskus asub Sõmeru Noorte Tehnika- ja Loodusmaja ees. Esimese auto start antakse kell 14.00. Võistlusrada suletakse 20.00. Raja läbimise stardi ja finišiaeg fikseeritakse võistluskeskuses. Võistlusraja läbimisel ei ole oluline kiirus vaid läbitud punktide arv.

Autoorienteerumine on spordiala, kus võistkond läbib autoga etteantud võistlustrassi. Trass on määratud kindlaks erinevate punktidega või – legendidega. Kontrollpunktid ei ole võistlejatele teada. Rajakaart antakse võistkonnale kätte vahetult enne starti võistluskeskuses. Rajakaardile on märgitud kontrollpunktid neid tuleb sõidu ajal trassil märgata ja märkida etteantud lehele. Kontrollpunktide läbimise järjekord ei ole oluline.

Orienteerumisel on soovitatav kasutada erinevaid elektroonilisi lisaseadmeid (nt GPS jne).

Võistlusmäng toimub igasuguse ilmaga.

Võistkondade eelnev registreerimine kuni 8.aprillini aadressil sport@rakverevald.ee.

 


RVNV maastikumäng 

Tähistamaks Rakvere valla Noortevolikogu sünnipäeva on noortevolikogu tublid noored mööda Rakvere valda üles seadnud maastikumängu, mille käigus saab oma teadmised nii valla kui ka noortevolikogu kohta proovile panna. Mäng on üles seatud valla igas kandis: Lasilas, Lepnal, Veltsis, Arknal, Ubjas, Uhtnas, Vaekülas ja Sõmerul!
NB! Küsimusi on kokku 8 ning kõikides kantides on üleval samad küsimused!

Vastused saab jätta Google Vormid dokumenti, mille link on leitav Noortevolikogu sotsiaalmeedias ja ka antud postituse all.

Kõikide osalejate vahel loositakse välja vahvaid auhindu!!
Vihjed iga kandi kohta on peagi leitavad RVNV sotsiaalmeedias!
Mängides jälgi Eesti Vabariigi valitsuse poolt sätestatud piiranguid ning mängides sõbraga käituge 2+2 reegli järgi.

https://forms.gle/bbmF7c9k3hJCmjse8

Rohkem informatsiooni Rakvere valla Noortevolikogu FB lehelt ja instagramist.

************************************************************************************************************

Asu seiklema rajad on taasavatud!

Vali matkamiseks sobiv kant ja asu teel. 

"Asu seiklema!" raames on igasse Rakvere valla kanti (Arkna, Lasila, Lepna, Uhtna, Ubja, Sõmeru, Veltsi, Vaeküla) rajatud matkarada. Selleks, et liikumine oleks põnevam oleme radadele seadnud tähelepanuküsimused ja mõned ülesanded. Kaardid ja küsimused on hetkel saadaval Rakvere valla sport facebooki lehel ja Rakvere valla koduleheküljel. Vastuseid ootame samade kanalite kaudu vastusevormidel. Kõigi osalejate vahel loosime 01.mail 2021 välja 10 auhinnakotti. Seigelda võid nii ühes kui ka kõigis kaheksas kandis. 

Püsime terved!

Sõmeru kandi radaLasila kandi radaVeltsi kandi radaUbja kandi radaUhtna kandi radaLepna kandi radaArkna kandi radaVaeküla kandi rada

************************************************************************************************************

Rakvere valla esindus 14. Eestimaa talimängudel

Rakvere vald soovib sellel aastal osaleda Eestimaa talimängudel- tule ja anna oma panus!

Talimängud toimuvad sellel aastal 5.- 7. märts 2021. a. Ida-Virumaal. Talimängude korraldamisel järgitakse spordivõistluste korraldamise juhiseid ja nõudeid COVID-19 perioodil.

Kavas olevad spordialad:

*murdmaasuusatamine

*mäesuusatamine

*ujumine

*juhtide võistlus

*meeste korvpall

*naiste korvpall

*lauatennis

*male

*kabe

Anna oma osalemissoovist teada hiljemalt 30.01.2021 (meeste korvpall hiljemalt 10.01.2021) aadressil siiri.kohver@rakverevald.ee.

Võistlusjuhend ja rohkem informatsiooni on leitav Eestimaa Spordiliit Jõud koduleheküljelt www.joud.ee.

*********************************************************************************************************

41. Vooremaa auhinnavõistlused maadluses

Jõgeva, 14.11.2020

Vooremaa maadlusvõistlused tõid matile 190 poissi ja tüdrukut üle Eesti. Caaro SK eest osales 15- võistlejat. -38kg saavutas 6-nda koha Johan Valem.

***********************************************************************************************************

X  G. Vahari MÄV maadluses Varbla, 3.10.2020

Caaro SK osales sellel korral 15- maadlejaga.

-35kg saavutas kindla esikoha Kennet Kesküla, kes juba teist võistlust järjest pole vastastele tehnilisi punkte andnud. Samas kehkaalus sai ühe võidu Steven Objartel ja võiduta jäid seekord Marten Nordling ja Johan Valem. Võistlusest võttis osa ka Rakvere valla noormees Sten Sokko (57kg), kuid sellel korral medalit veel ei tulnud. -56kg saavutas naistemaadluses esikoha Elina Nuiamäe. 

*********************************************************************************************************

L. Kreinini XIX MÄV Paikuse, 26.09.2020

Caaro SK osales sellel korral 10- maadlejaga. Rakvere valla noormees Mairold Einard saavutas -45kg tubli III koha.

**********************************************************************************************************

Eesti MV kr-r,vaba- ja naistemaadluses

Jõgeva, 12.09.2020

Caaro SK osales sellel korral 5- maadlejaga: Anvar Sild, Jakko Raik, Maie Mölder, Elina Nuiamäe ja Kirke Kleer. Rakvere valla neiu Elina Nuiamäe sai -50kg pronksmedali.

 

*************************************************************************************************************

Ideekonkurss "Minu koolitee" ootab ettepanekuid ja põnevaid ideid kuni 31.12.2020. Parimad ideed realiseeruvad ning idee autoritele on auhinnad.

28.10.2020 toimus Eriolümpia sulgpalli võistlus Haapsalus. Näpi Kooli tublid noored tõid koju I-III koha.

12-15 a poisid- I koht Martin ja Andro
12-15 a poisid- II koht Sten
12-15 a poisid- III koht Kevin H
12-15 a tüdrukud- II koht Birgit
8-11 a poisid- I koht Kevin L
16-22 a noormehed- II koht Roger

Foto: Näpi Kooli spordileht

*********************************************************************************

Sõmeru Põhikooli tüdrukud tõid võidu koju!

27.10.2020 toimusid Rakvere Spordikeskuses 4.-5. klasside Lääne-Virumaa Dumle rahvastepalli võistlused.

Tüdrukuid oli kokku 5 võistkonda, pjedestaali kõrgeima astme hõivasid Sõmeru Põhikooli I võistkonna tüdrukud (Margot Kerge, Karoli Pajussaar, Kirke Tull, Krisselin Undrest, Tuuli Seidelberg, Anete Lillepuu, Eva-Mia Onga, Elisabet Iskül, õpetaja Johan Utt).

Teise koha vääriliselt mängisid Rakvere Reaalgümnaasiumi tüdrukud  (Grete Malm, Danielle Õunapuu, Sandra Annus, Marian Pilli, Marion Kraeme, Annemai Part, Eliis Pihlak, Kristel Härsing, Gerlin Lipp, õpetaja Eve Mõttus).

Kolmanda koha sai Rakvere Gümnaasiumi võistkond (Maribel Lukken, Maarit Tammiksaar, Nele-Triin Kangur, Säde Lee Hitrov, Jete Vakker, Daniela Dreifeldt, Johanna Liivanurm, Katrina Kallaste, õpetaja Merle Tammre).

Foto: Lääne-Virumaa Spordiliit
***********************************************************************************************************

2. Seiklus orienteerumispäev

Registreerimine on avatud. Registreeri ennast SIIN. 

"Kirju liblika sügis" tuleb taas

3.oktoobril 2020 algusega 11.00 toimub Uhtnas Rakvere valla 2. Seiklus orienteerumispäev "Kirju liblika sügis". Orienteerumisraja valmistab ette MTÜ Berrymur.

PÄEVAKAVA

10.00 mandaat, registreerimine, kiipide väljastamine

11.00 põhistart 

...-13.00 saab rajale minna

14.00 rada suletakse

15.00 autasustamine

Rajal läbitakse looduslikke vaatamisväärsusi ning mehitatud kontrollpunktides lahendatakse erineva raskusastmega ülesandeid. Mehitatud punktides ootavad võistkondi (2-5 liiget) Politsei-ja Piirivalveamet, Päästeamet, Naiskodukaitsjad, Skaudid, Punane Rist, Maanteeamet, Rakvere Vallavalitsus.

Rajale võib minna kasvõi kogu perega! Peale võistlust ootavad osalejaid erinevad lõõgastavad tegevused ja põnevad saunad.

**********************************************************************************************

Heategevuslik kõrvitsaralli

15.oktoobril 2020 kell 18.00 toimub Sõmeru aleviku terviserajal „Heategevuslik kõrvitsaralli". Kõrvitsaralli kujutab endast 1km rajadistantsi läbimist 1-3 liikmelise võistkonna poolt vabalt valitud viisil kondimootori jõul. Kiireimale võistkonnale auhind.

Rallil osalemiseks on vajalik kõrvitsa olemasolu. Võistluses osalenud kõrvitsad kogume võistlusjärgselt kokku ning edastame DPD kulleriga Tallinna Loomaaias toimuvale Kõrvitsapeole.  Lisaks kõrvitsatele võib loomaaialoomadele kasvatada teisi hästisäilivaid köögivilju: patissone, kaalikaid, peete. Loomaaia traditsiooniline kõrvitsapidu toimub sel aastal 31. oktoobril 2020. Tallinna Loomaaed kutsub sel päeval kõiki huvilisi mõnusale jalutuskäigule, kus saab uudistada kuidas loomad tänulikkusega kingitud kõrvitsad vastu võtavad. Kõrvitsapidu pakub loomadele lõbusat mängulusti ning rikkalikku toidulauda ning külastajad saavad jälgida loomade toitumiskäitumist ning kuulata loomaaednike jutte.

Maiad loomaaialoomad juba ootavad Sinu heldet panust, et siis sügisel kõrvitsapeol üheskoos lustida saaks! Kõrvits maitseb suurepäraselt enamikele loomadele – nii hiirtele, lindudele kui elevantidele.

Kohtume kõrvitsarallil!

Registreerimine siiri.kohver@rakverevald.ee

*************************************************************************************************

Tule orienteeruma

Uute liikmete vastuvõtt on alanud!

 

***********************************************************************************************

12.09.2020 toimusid Jõgeval Eesti MV kr-r,vaba- ja naistemaadluses

Pronksmedaliga naases Rakvere valla tubli meister -50gk Elina Nuiamäe.

Palju õnne!

***********************************************************************************************

******************************************************************************

54.Vändra lahtine matt
Vändra, 22.08.2020

Maadlejate hooaja esimene võistlus toimus sellel aastal Vändras.

 

Suured suured õnnesoovid meie tublidele maadlejatele! ??

Naistemaadlus:
-55kg saavutas II KOHA Elina Nuiamäe

2006-2008
-48kg saavutas tubli III KOHA Mairold Einard

Kiitus noorte tublidele treeneritele

 

****************************************************************************

Jalgrattamatk "Kirju liblika suvi" ja Rakvere valla kogukondade ja külade suvemängud

 

ALGNE PÄEVAKAVA:
I päev 21.august 2020
10.00 start Sõmeru Keskusehoone juurest
10.00-… jalgrattamatk Ubja suunal (Ubja muuseumi külastus, ekskursioon alevikus, külakeskuse tutvustus jne)
12.00- matkajate ühine lõunasöök
13.00-…jalgrattamatk jätkub Uhtna suunal (Kohala mõisa külastus, ajalooliste objektide tutvustus jne)
16.00-18.00 Rakvere valla suvemängud Uhtna staadionil
Võistlusalad: kummikuvise, kotijooks, suusatamine, rammumees/naine, mälumäng
18.00-19.00 matkajate ühine õhtusöök
19.30-… Loomapäästegrupi loeng
Võimalusel majutus Uhtna koolimajas.
II päev 22.august 2020
9.00 hommikusöök
10.00-… jalgrattamatk Vaeküla suunal (Sämi Siili külastus, tutvumine Vaeküla piirkonnaga jne)
12.00 ühine lõunasöök
13.00-…jalgrattamatk jätkub Sõmeru suunal (Rägavere mõisa külastus jne)
15.00-17.00 Rakvere valla suvemängud Sõmeru alevikus
Võistlusalad: korvpalli vabavisked, Noortekeskuste võistlusala, köievedu
18.00-18.30 tänusõnad ja võistlejate autasustamine

Registreeri ennast jalgrattamatkale SIIN
************************************************************************
Rakvere valla kogukondade ja külade suvemängud toimuvad sellel aastal 21-22.augustil 2020 üheskoos jalgrattamatkaga „Kirju liblika suvi".
21.augusti õhtupoolikul toimub mõõduvõtt Uhtna Põhikooli staadionil (5 võistlusala)
Võistlusalad: kummikuvise (võistkonnas 3 liiget), kotijooks (võistkonnas 5 liiget), suusatamine (võistkonnas 4 liiget), rammumees/naine (võistkonnas 3 liiget), mälumäng (võistkonnas 6 liiget).
22.augusti õhtupoolikul toimub mõõduvõtt Sõmeru alevikus (3 võistlusala)
Võistlusalad: korvpalli vabavisked (võistkonnas 5 liiget), Noortekeskuste võistlusala (võistkonnas 6 mängijat) ja köievedu (võistkonnas 6 liiget).

Registreeri ennast suvemängudele SIIN.

Rohkem informatsiooni spordi-ja tervisedenduse spetsialistilt siiri.kohver@rakverevald.ee või +372 53019590.
Osalema on oodatud kõik huvilised hoolimata sportlikust vormist!

On jälle aeg mõõduvõtmiseks ja omavalitsuse jõu näitamiseks!

 

1.augustil 2020 toimub 3. Rakvere valla suvejooks!

ÜLDINFO
Ürituse korraldaja on Rakvere Vallavalitsus. Võistluskeskus asub Kooli 4 (Sõmeru kool), Sõmeru alevik, Rakvere vald.
Riietumine, pakihoid ja pesemine on korraldatud Sõmeru koolis osaleja rinnanumbri alusel. Parkimine Sõmeru kooli parklas.
Jooks on mõeldud nii lastele kui ka täiskasvanutele – igale vanuseklassile on jõukohane distants. Jooks kuulub 2018. aastal ellu kutsutud Lääne-Virumaa jooksusarja, jooks on sarja 4. etapp.

AJAKAVA
10.00 Võistluskeskuse avamine
10.00 -11.30 Registreerimine ja ümberregistreerimine
10.00 -11.30 Numbrite väljastamine eelregistreerunutele
12.00 - Start 200 m tillujooksule
12.10 - Start 600 m lastejooksule
12.30 - Start 2,5 km noortejooksule + kõnd
12.40 - Lastejooksude autasustamine
13.00 - Start 9,0 km põhijooksule
14.00 - Parimate autasustamine

Lastejooksude vanuseklassid:
N/M 4 - 200 m tillujooks
N/M 6 - 200 m tillujooks
N/M 8 - 600 m lastejooks
N/M 10 - 600 m lastejooks

Noortejooksu vanuseklassid:
N/M 12 - 2,5 km noortejooks
N/M 14 - 2,5 km noortejooks

Põhijooksu vanuseklassid:
N/M 16 (2004-2005)
N/M (1981-2003)
N/M 40 (1971-1980)
N/M 50 (1961-1970)
N/M 60 (1960 ja varem)

Kõndimise distantsidel vanuseklassid puuduvad!

OSALEJA SAAB
-Stardinumbri ja tulemuse protokollis
-Lääne-Virumaa jooksusarja osalejamedali
-Vett või spordijooki põhijooksu joogipunktis (5 km) ja finišis
-Med. abi stardi- ja finišipaigas ning vajadusel kogu raja ulatuses
-Iga ajavõtuga jooksudistantsi kolmele parimale karikad

Eelregistreerumine: www.jooksusari.ee. Rohkem informatsiooni sport@rakverevald.ee.

45. Eesti omavalitsuste suvemängud toimuvad sel aastal 22.- 23. augustil 2020. aastal Paides.

Spordialad:
☑️kergejõustik,
☑️meeste võrkpall,
☑️naiste võrkpall,
☑️tennis,
☑️petank
☑️orienteerumine,
☑️jalgrattakross,
☑️mälumäng,
☑️köievedu,
☑️kettagolf
Uue alana on kavas ☑️trikitõukeratta võistlus.
Koos suvemängudega toimuvad 23. augustil Eesti meistrivõistlused kiikingus.

45. Eesti omavalitsuste suvemängud korraldas Eestimaa Spordiliit Jõud koostöös Paide Linnavalitsuse ja Järvamaa Spordiliiduga.

Kui sa tunned sisemist soovi esindada Rakvere valda neis alades, siis palun anna endast märku hiljemalt 07.08.2020 aadressil sport@rakverevald.ee või kirjuta spordi-ja tervisedenduse spetsialistile siiri.kohver@rakverevald.ee.
Rohkem informatsiooni http://www.joud.ee/est/g78s5009

Algab registreerumine Rakvere valla suvemängudele!

Valla suvemängud toimuvad sellel aastal 21-22.augustil 2020 üheskoos jalgrattamatkaga „Kirju liblika suvi".

21.augusti õhtupoolikul toimub mõõduvõtt Uhtna Põhikooli staadionil (5 võistlusala)

Võistlusalad: kummikuvise (võistkonnas 3 liiget), kotijooks (võistkonnas 5 liiget), suusatamine (võistkonnas 6 liiget), rammumees/naine (võistkonnas 3 liiget), mälumäng (võistkonnas 6 liiget).

22.augusti õhtupoolikul toimub mõõduvõtt Sõmeru alevikus (3 võistlusala)

Võistlusalad: korvpall (võistkonnas 5 liiget), võrkpall (võistkonnas 6 mängijat) ja köievedu (võistkonnas 6 liiget).

22.augusti õhtul toimub parimate autasustamine ning Rakvere valla sportlikuma kandi väljakuulutamine.

Registreeri ennast või oma võistkond sport@rakverevald.ee ja näita kui kanged on TEIE KANDI inimesed!

Registeerumine kuni 01.08.2020.

Osalema on oodatud kõik huvilised hoolimata sportlikust vormist!

 

 

Seiklusorienteerumin 2020

Alates 18. maist 30.juunini on huvilistel võimalik taas liikuda ja seigelda – hoo saab sisse Seiklusorienteerumine 2020!

 

Sellel aastal on võimalus valida lausa 23 raja vahel ja läbida 240 kontrollpunkti. Rajad asuvad kokku kaheteistkümnes omavalitsuses üle Eesti ning on esmakordselt läbitavad nutiorienteerumisena. Kusjuures paljud loodud rajad jäävad ülesse MOBO püsiradadena ka pärast 30. juunit. Lääne-Virumaa kaheksa omavalitsust on projektis esindatud 15 rajaga ning lisaks on sel aastal kaasatud ka Jõgeva, Põlva, Võru ja Põltsamaa. Rakvere vallas on sellel aastal kaks seiklusorienteerumise rada – Veltsi kandi rada ning Sõmeru-Näpi kandi rada, mis jääb püsirajana avatuks ka peale 30.juunit 2020. Rohkem informatsiooni  www.virol.ee

Võistluse täpsemad juhised asuvad aadressil https://mobo.osport.ee/eri/etov2020

Juhised:
1) lae alla MOBO2 äpp
2) registreeri ennast aadressil https://mobo.osport.ee/eri/etov2020
3) ava MOBO2 äpp ja vali "võistlused" - sisesta kood ETOV2020
4) vali rada ja asu seiklema
5) jaga kuidas rada meeldis

Kontrollpunkte saad läbida suvalises järjekorras ja Sulle sobival ajal. Kuid raja läbimine läheb arvestusse siis kui KÕIK raja punktid on läbitud.

Head seiklemist!

Tule orienteeruma!

 

Vaatamata eriolukorrale on meil lubatud ja isegi soovitatud liikuda värskes õhus - orienteerumine sobib selleks väga hästi! Berrymur orienteerumisklubi on Rakvere valla kantidesse ülesse seadmas orienteerumise püsiradasid. Hetkel saab oma orienteerumisoskusi katsetada Uhtna ja Näpi (nutikas rogain) püsiradadel.

Radade info ja materjalid ning tulemused jms on kajastatud selleks loodud veebilehtedel:

Uhtna püsirada

Näpi püsirada (nutikas rogain)

Roodevälja püsirada

Planeerimisel on rajad teistesse Rakvere valla piirkondadesse.

Kalender on leitav SIIT

 

Radasid on võimalik läbida endale sobival ajal. Maastikul on tähistatud kõik kontrollpunktid. Soovijatele on tagatud ajavõtt ja edetabel, kasutades selleks QR koodi süsteemi või GPS jälgimist. Rohkem informatsiooni www.berrymur.ee. 

 

Hea orienteeruja, palun ära käi ühe sõbraga jalutamas, teise sõbraga jooksmas või rattaga sõitmas ja kolmandaga orienteerumas. Kui liigud, siis üksi või ainult koos pereliikme(te)ga.  

Hoiame üksteist ja seiklusrohket orienteerumist!

Asu seiklema!

Vali matkamiseks sobiv kant ja asu teel. 

"Asu seiklema!" raames on igasse Rakvere valla kanti (Arkna, Lasila, Lepna, Uhtna, Ubja, Sõmeru, Veltsi, Vaeküla) rajatud matkarada. Selleks, et liikumine oleks põnevam oleme radadele seadnud tähelepanuküsimused ja mõned ülesanded. Kaardid ja küsimused on hetkel saadaval Rakvere valla sport facebooki lehel ja Rakvere valla koduleheküljel. Vastuseid ootame samade kanalite kaudu vastusevormidel. Kõigi osalejate vahel loosime 1.juunil välja auhindu. Seigelda võid nii ühes kui ka kõigis kaheksas kandis. 

Head seiklemist!

Sõmeru kandi radaLasila kandi rada, Veltsi kandi rada, Ubja kandi rada, Uhtna kandi rada, Lepna kandi rada, Arkna kandi rada, Vaeküla kandi rada

Iga samm loeb!

Ühisüritused on küll 1.maini 2020 peatatud, kuid sellest hoolimata saame tegutseda ühiselt!
Kutsume Sind liikuma (looduses, kodus, kontoris jne) ning oma igapäevaseid samme ülesse märkima. Vaatame kas saame 1.aprilliks maakerale ühiselt tiiru peale tehtud. Mäng ei käi mõisa peale, kuid 1.aprillil loosime kõigi osalejate vahel välja üllatusauhindu. Osalemiseks lisa ennast sammulugejate nimekirja ning tee igapäevaselt sissekandeid päeva jooksul läbitud sammude kohta.
Sammuarvestus käib SIIN

Presidendimatk

29.02.2020 toimus järjekorras seitsmeteistkümnes rahvamatk nii suuskadel kui ka jalgsi Aegviidust Jänedale. President Kersti Kaljulaid saabus Tallinnast Aegviitu rongiga ning läbis seekord raja suuskadel. Matkalt ei puudunud ka sellel aastal Rakvere vallast pärit jänesed- meeleolukas jänesteks kostümeeritud seltskond, kes on matkal osalnud juba kümme aastat. Matkajaid saatis soe päike ning nii mõnigi Rakvere vallast pärit matkaja "suusatas" õhtul koju Presidendimatka 2020 suveniirsuusaga. 

Fotodel President Kersti Kaljulaid; Presidendimatka 2020 ühispilt; Rakvere valla jänesed; matkajad rajal

Fotode autorid A.Mikkor ja E. Lööper

************

Eesti omavalitsuste talimängud

36. Eesti omavalitsuste talimängud toimusid 29.veebruarist 1.märtsini Viru-Nigula vallas, Rakveres, Haljalas ja Otepääl. Talimängud tõid sportima ligi 1400 inimest 50st omavalitsusest. Võisteldi murdmaasuusatamises, mäesuusatamises (mäesuusk ja lumelaud), meeste korvpallis, naiste korvpallis, lauatennises, males, kabes, ujumises ja juhtide võistluses. 29.02.2020 võistlesid mäesuusatajad Väikese-Munamäe Suusakeskuses. Oma osavust ja oskuseid näitasid Aron Neeme, Nora Neeme, Artur Lond, Elis Lond, Andreas Toomel, Allar Neeme ja Viljar Lond (Suusaklubist Telemark).  Juhtide võistluses saavutas vallavanem Maido Nõlvak tubli II koha.

Palju õnne kõigile osalejatele!

Fotod A.Neeme (Suusaklubi Telemark)

************

23.02.2020 toimusid Rakveres Eesti meistrivõistlused U14, U16 ja U18 vanuseklassides. Rakvere vallast osales noormees Martin Ottokar (Spordiklubi Eesti Karud), kes tegi väge hea etteaste. Martin Ottokar saavutas U16 vanuseklassis -75kg esikoha ja absoluudi pronksmedali. U18 vanuseklassis -70kg kuldmedali, samas saavutas ta ka parima tehnika karika. 

Järgmisena võistleb Martin Ottokar West-Viru Openil 14.03.2020 Vinnis ning 16-19.04 Euroopa meistrivõistlustel Bakuus.

Allikas: Meelis Höövelson

Fotol Martin Ottokar (esikoht), treener Meelis Höövelson (vasakul)

************

Eesti Meistrivõistlused Sumos

12.01.2020 võitis Rakvere valla noormees,  Martin Ottokar kuldmedali Põltsamaal Pisisaare spordikeskuses toimunud Eesti täiskasvanute meistrivõistlustel sumos -70kg kehakaalus. Ottokar treenib spordiklubis Eesti Karud, mille taga seisab perekond Höövelsonid. Järgmisena ootavad noormeest ees juba Eesti Meistrivõistlused U16 ja U18 vanuseklassides. Võistlus toimub 23.02.2020 Rakvere Spordikompleksis, Kastani tn. 12, algusega kell 12:00. 

Tule ja ela omadele kaasa!

Allikas: Meelis Höövelson

************

Kauko Lehtosen MV Janakkala 08.02.2020

Kadrina sõprusvald Janakkala võõrustas Caaro SK maadlejaid. Caaro SK maadlusklubist osales sellel korral koguni 14 maadlejaga ja saavutati 10 medalit, neist 5 kuldset.  Meeskondlikult saavutati auväärne II koha. Rakvere valda tuli kaks kuldset medalit: 49kg Elina Nuiamäe võitis kindla esikoha ning tema õde Anna-Liisa Ots oli väiksemate kaalus neljas. 40kg saavutas Mairold Einard kindla esikoha.

Allikas: Marger Pormann

Fotol Elina ja Mairold

************

Miniliiga III etapp- III KOHT Sõmeru PK tüdrukud!

Tütarlaste hooaja kolmas Karupoeg Puhh Miniliiga võistlussarja etapp toimus pühapäeval 02.02.20 Padisel. Padisel miniliiga III etapil saavutasid Sõmeru PK 2009 sündinud tüdrukud III koha. Margot Kerge, Kirke Tull, Anete Lillepuu, Eva-Mia Onga, Anna Brita Loosaare. Treenerid Kirke Aleste, Johan Utt.

Allikas: handball.ee

************
Kaks kanget terviseedendajat
Lääne-Virumaa tervisenõukogu ja Lääne-Viru Omavalitsuste Liit valisid aasta tervise­edendajateks Sõmeru põhikooli koka Ave Holmi ning Rakvere vallavanema, maakonna turvalisuskomisjoni eestvedaja Maido Nõlvaku.
Allikas: virumaateataja.ee
 
Toimetaja: SIIRI KOHVER