Bussitransport

7.08.18

Alates 01.07.2018 kehtib avaliku teenindamise lepingu alusel teenindatavatel Tartu-,Valga-, Põlva-, Järva-, Lääne-, Saare- ja Hiiumaa maakondlikel bussiliinidel ja kaugbussiliinidel piletihind 0 eurot.

0 – eurone piletihind maakondlikel bussiliinidel kehtib ka Jõgevamaal, Viljandimaal, Võrumaal ja Ida-Virumaal.

Lääne-Virumaal kõigile reisijatele tasuta sõiduõigus ei kehti. 0-eurose piletiga saavad sõita vaid lapsed vanuses 0-19 ja seeniorid alates vanusest 63 aastat.
Tasuta sõidu õigus on ka s
ügava puudega isikutel, raske nägemispuudega isikutel ning sügava või raske nägemispuudega isiku saatjal. Lähemalt: puudega isikute sõidusoodustuse korrast.

0 – eurose piletihinnaga liine teenindavad bussid on märgistatud sildiga TASUTA bussil või selle elektroonilisel liinitablool.

  • Kuidas saab 0 – eurose bussipiletiga sõita?
    Bussi sisenedes tuleb bussijuhile öelda, millisesse peatusesse soovitakse sõita ning seejärel enda sõit registreerida ehk valideerida Ühiskaart. Sõidu registreerimata jätmine on võrdne piletita sõiduga, mis on karistatav kuni 10 trahviühikuga (40 eurot).
  • Miks on vaja enda sõit registreerida?
    Liiniveo korraldajad vajavad bussiliini käigushoidmise vajalikkuse hindamiseks statistikat liinil reisijate arvu kohta.
  • Kust saab Ühiskaardi? Ühiskaarti on võimalik soetada otse bussijuhilt hinnaga 2 eurot. Ühiskaardi soetamine on ühekordne väljaminek. Isikud, kellel on hetkel Ühiskaardid olemas, ei pea uut soetam
  • Kas ma saan enda Ühiskaardiga sõita ka teistes maakondades? Erineva kujundusega Ühiskaardid on ristkasutuses. Näiteks: Ridango Ühiskaart, GoBus Ühiskaart, Tartu bussikaart, Pärnumaa Ühiskaart, Tallinna ja Harjumaa Ühiskaart ja Atko Kohtla-Järve Ühiskaart.Tähelepanelik peab olema erinevate linnade ja maakondade osas, sest igal pool ei ole ühistransport tasuta.

www.peatus.ee – Ühistranspordi riiklik infosüsteem.

pilet.ee

12012 – AS GoBus infoliin,  e-post  infoliin@gobus.ee

 

Valla õpilasliinid
 

Õpilasliine teenindatakse koolipäevadel.

Uhtna õpilasliinide sõidugraafik (kuni 15.06.2021)
Vedaja: OÜ Uus Liin, tel 325 1715.

Lasila õpilasliinide sõidugraafik (kuni 12.06.2018) 
Vedaja AS GoBus, tel 516 5607

Kuni 19-aastased (kaasa arvatud) noored saavad kõigil maakonnaliinidel tasuta sõita.

 

Toimetaja: JANNE LAINJÄRV