Lähenevad valla noortevolikogu valimised

Valimiste ajakava:

1.-18. veebruarini saad end noortevolikogu kandidaadina üles seada. Selleks tuleb täita kandideerimisavaldus. Kandideerida saad, kui oled 13-26-aastane ja sinu elukoht on rahvastikuregistri andmetel Rakvere vallas.

14. veebruaril toimub Sõmeru loodus- ja tehnikamajas kõigile huvilistele noortevolikogu tutvustav üritus.

19. veebruaril kinnitatakse kandidaatide nimekiri.

23.-29. märtsil on valimiste nädal.

Valimistel osalemiseks pead olema 10-26 aastat vana ja sinu elukoht peab rahvastikuregistris olema kantud Rakvere valda. Valida saad ID-kaardiga või õpilaspiletiga noortekeskustes Sõmerul, Arknal, Lepnal, Lasilas, Ubjas, Vaekülas või Uhtnas. Veltsi kandi noored saavad valida Veltsi lasteaed-algkoolis. ID-kaardi omanikel on võimalus elektroonseks hääletamiseks.

Rakvere vallas on kaheksa kanti ehk piirkonda. Noortevolikogu valimised toimuvad kandipõhiselt. Oma hääle saad anda enda kandist üles seatud kandidaadile.

Jooksvalt jälgi infot facebookis või siin