Alanud on kandideerimine Rakvere valla noortevolikogusse

Hei, teotahteline ja hakkaja Rakvere valla noor!

Ajavahemikul 4.-17. märtsini 2024 saad esitada avalduse Rakvere valla noortevolikogusse kandideerimiseks.

Noortevolikogusse kandideerimise õigus on Eesti rahvastikuregistri andmetel Rakvere vallas elavatel noortel vanuses 13-26 aastat. Eelmises noortevolikogu koosseisus olnud noorel on samuti õigus kandideerida järgmisesse koosseisu.

Sooviavalduse noortevolikogusse kandideerimiseks esitab noor ise ja seda saab teha valla veebilehel avaldatud e-vormi kaudu:

Enne kandidatuuri esitamist loe kindlasti läbi Rakvere valla noortevolikogu põhimäärus

Registreerunud kandidaatide nimekirja kinnitab noortevolikogu valimiskomisjon 18. märtsil 2024. Kandidaatide nimekiri ja kandidaatide tutvustused avalikustatakse Rakvere valla veebilehel. Seejärel on kõigil kandidaatidel õigus kuni 7. aprillini läbi viia aktiivset valimiskampaaniat.

Valimiste nädal on 8.-14. aprillil 2024.
Noortevolikogusse valituks osutuvad kuni 16 enim hääli saanud kandidaati.

Mis on noortevolikogu?

Noortevolikogu on Rakvere vallavolikogu juures tegutsev Rakvere valla noortest koosnev nõu andva õigusega osaluskogu, mis esindab Rakvere valla noorte huve ja tegutseb vabatahtlikkuse alusel.

Noortevolikogu eesmärk on esindada ja kaitsta noorte huvisid Rakvere vallas, rääkida kaasa valla noori puudutavates küsimustes, julgustada noorte kodanikualgatust ja kaasata noori vallaelu korraldamist puudutavatesse küsimustesse.

Rakvere valla noortevolikogu valimised toimuvad iga kahe aasta tagant.