« Tagasi

Postiteenuse osutamine eriolukorra ajal - TÄIENDATUD 17.03.2020

Eesti Post osutab eriolukorra ajal postiteenust postkontorites ning iseteeninduskanalites; ajaleht ja kiri jõuavad postkastidesse nagu ikka. Esialgse info kohaselt pidid alates 17. märtsist ajutiselt suletama kõik postipunktid kuni eriolukorra lõppemiseni. Eesti Post on nüüd teatanud, et kõik postipunktid jäävad avatuks, kuna ka eriolukorras on vajalik lepingujärgsete teenuste edasine osutamine senises ulatuses üle Eesti.

Seega jääb postiteenus toimima täies mahus, teenust pakuvad postkontorite ja kirjakandjate kõrval ka postipunktid.

Postipunkt on postiasutus, kus postiteenuseid vahendab näiteks külapood või raamatukogu.

Rakvere vallas töötavad:

  • Rakvere Põhjakeskuse pakiautomaat
  • Põhjakeskuse postipunkt
  • Ubja postipunkt

Inimkontaktide vähendamiseks postkontorites palub Eesti Post klientidel võimalusel eelistada iseteeninduskanaleid – e-poodi, kus saab postmargid ja ümbrikud tellida endale koju postkasti ning pakkide saatmiseks ja kättesaamiseks pakiautomaate.

Ühtlasi palub ettevõte võimalusel maksta klientidel postkontoris pangakaardiga.

Kõik postipunktidesse minema pidavad saadetised suunatakse Rakvere postkontorisse või pakiautomaati.

Igal kliendil on võimalik saadetis ka ise pakiautomaati suunata (suunamine on tasuta)  või postikulleriga koju tellida, kus see kokkuleppel kliendiga kontaktivabalt edastatakse. Seda saab teha Omniva klienditeeninduse kaudu. Samuti on võimalik saadetiste hoiutähtaegasid tasuta pikendada nii postkontoris kui ka pakiautomaadis, et minna saadetisele järele endale sobivamal ajal.

Omniva pakiautomaadid asuvad õues, kus nakatumise risk on madalam. Pakiautomaatide puutetundlikke ekraane puhastatakse pidevalt, kuid neid saab kasutada ka nii, et klient ei pea ühiskasutatavate pindadega füüsiliselt kokku puutuma. Omniva pakiautomaadi ekraan on kasutatav kinnastega ning kauba tasumisel on võimalik kõikides automaatides kasutada kontaktivaba viipemakset.