Eriolukorra lõppedes leevenevad piirangud ka vallaelus

Oleme koondanud siia ülevaate, millised muutused valla asutuste töökorralduses ja meie igapäevaelus  hakkavad kehtima alates 18. maist 2020, kui leevenevad koroonaviiruse levikuga seotud piirangud.

• Jätkuvalt kehtib üldine liikumispiirang 2+2, mis tähendab, et avalikus kohas tohib koos viibida kuni kaks inimest, teistega peab olema vahet vähemalt 2 meetrit. See kehtib nii õues kui ka kaupluses, apteegis ja mujal. Politsei, pääste ja vabatahtlikud tegelevad teavitusega ning jälgivad meetme täitmist, politseil on õigus määrata rahatrahv.
  • Avalikud üritused on keelatud kuni 30. juunini, sh Sõmeru keskusehoone ruumide väljarenti ei toimu kuni 30. juunini.
  • Isiklike pidude pidamisega tuleb samuti olla väga ettevaatlik. Nakatumisoht ei sõltu sellest, kas tegemist on avaliku ürituse või eraviisilise kogunemisega. Väga oluline on järgida neid lihtsaid suunised, millest kogu aeg oleme lähtunud: hoida teistega füüsilist distantsi, järgida kõiki hügieeninõudeid jne. Isikliku koosviibimise korraldamisel on eriti oluline kaitsta just vanemaealisi ja nõrga immuunsüsteemiga inimesi, sest neid ohustab koroonaviirus kõige rängemalt. Perekondliku koosviibimise korraldaja vastutustundlik suhtumine aitab tõkestada viiruse levikut ja ära hoida uusi ohvreid.
  • Rakvere Vallavalitsus on alates 18. maist avatud tavapärastel aegadel E-R 8.00-16.30.
  • Koolid on avatud osaliseks kontaktõppeks alates 18. maist tingimusel kuni 10 õpilast ruumis arvestades 2+2 reeglit.
  • Koduõppel oleva lapse pere saab tellida koolist koolilõuna asemel  tasuta toidupaki (täpsem info e-koolis). Koolis käivatele õpilastele pakutakse koolilõunat.
  • Sissetuleku kaotamisel või muul põhjusel raskesse majanduslikku olukorda sattumisel peaks inimene pöörduma valla sotsiaalosakonda (tel 329 5948, 327 8264).
  • Lasteaiarühmad on avatud tavapärastel aegadel, laste üleandmine toimub õues.
  • Noortekeskustes toimuvad tegevused siseruumides ainult organiseeritult juhendaja juuresolekul korraga kuni 10 noort 2+2 nõuet arvestades, välitegevused jätkuvad endistviisi.
  • Mänguväljakud ja jõuväljakud on avatud alates 18. maist. Enne ja pärast jõuväljaku kasutamist palume desinfitseerida käsi.
  • Kergliiklusteed, korvpalli-, jalgpalliplatsid, ketasgolfi väljakud, orienteerumisrajad on avatud liikumiseks tingimusel 2+2.
  • Spordivõistlused on lubatud vabas õhus ilma pealtvaatajateta ning osalejaid on alla 100.
  • Kaubanduskeskused, kauplused, apteegid, postkontorid on avatud, kauplusauto teenindab külades graafiku alusel (info külades).
  • Toitlustusasutuste lahtiolek ja alkoholimüük on lubatud kuni kl 22.00
  • Uhtna hooldekodus kehtib külastuskeeld esialgu kuni 31. maini. Edaspidi on võimalik külastusi läbi viia kas sisehoovis või selleks ette nähtud ruumis. Hooldekodu elanikel on keelatud territooriumilt lahkuda. Pakke saab hooldekodusse jätta.
  • Päevakeskused on avatud alates 1. juunist, kuni 10 inimest ruumis 2+2 nõuet arvestades.
  • Valla raamatukogud on avatud 18. maist.
  • Täiskasvanute huviringid saavad alustada 18. maist tingimusel kuni 10 inimest ruumis 2+2 nõuet arvestades.
  • Maakonna bussiliinidel tuleb alates 18. maist osta pilet.

Kogu riigis kehtivad piirangud leiad siit: https://www.valitsus.ee/et/eriolukord-eestis#meetmed

Rakvere Vallavalitsuses saab kriisiinfot E-R kell 8.00 – 16.30:

329 5944         üldtelefon
529 0230         Janek Seidelberg (majandusspetsialist)
528 3430         Anneli Saaber (sotsiaalnõunik)

Peame piirangutest kinni, see on meie kõikide pärast!
Hoiame üksteist, püsime terved!