« Tagasi

Geoloogid alustavad Andja lähistel puurimistöödega

Hea vallaelanik

Ajavahemikul 29.10 – 31.12 toimuvad Rakvere vallas puurimistööd, mille tellijaks on Eesti Geoloogiateenistus ja läbiviijaks OÜ Inseneribüroo STEIGER. Uuringupunktid asuvad Andja ja Külaotsa külade lähistel asuvatel riigile kuuluvatel katastriüksustel. Puurimistööde alad on valitud selliselt, et need jääksid majapidamistest võimalikult kaugele. Kavandatavate puuraukude PH011, PH015 ja PH016 asukohad leiab veebikaardilt aadressil  https://gis.egt.ee/portal/apps/Minimalist/index.html?appid=1d1fb6fb51924a5f87d79776e2e9aad6

Eesti Geoloogiateenistus on riigiasutus, kelle üheks ülesandeks on üldgeoloogiliste uurimistööde teostamine. Puurimistööde eesmärk on saada puursüdamikud graptoliitargillidi ja fosforiidi omaduste ja nendes sisalduvate keemiliste elementide uuringuks RESTA teadusprojekti raames, mida viivad läbi Tartu Ülikooli ja TalTechi teadlased. Puuraukude sügavus sõltuvalt asukohast on 30-42 meetrit. Puurimistööd ühes uuringupunktis kestavad orienteeruvalt 3-5 päeva. Peale tööde lõppu uuringualad korrastatakse ja puuraugud suletakse. Uuringupunkti PH015 rajatakse ca 60 meetri sügavune põhjavee seirekaev, millest kogutakse andmeid põhjavee taseme muutuste kohta kahe aasta jooksul.  Seirekaevu rajamine sõltub ilmastikutingimustest, seetõttu võib see toimuda 2021 aasta märtsis-aprillis.  

Täname ette mõistva suhtumise eest. Täiendavat infot uuringute kohta leiate meie kodulehelt www.egt.ee . Küsimuste korral saate pöörduda Tiit Kaasiku poole telefonil 5190 8839.

Lugupidamisega
Eesti Geoloogiateenistus