« Tagasi

Autoorienteerumine ehk „Teistmoodi pühapäev“ reedel 10 aastat hiljem

Deja vu ehk täpselt 10 aastat tagasi toimus autoorienteerumine „Teistmoodi pühapäev". Et märgata mis on kümne aastaga muutunud teeme seda taas.
 
Tähistamaks endise Sõmeru valla 29ndat sünnipäeva kutsuvad praegune Rakvere vald ja MTÜ Sõmeru Start Teid võistkondlikult (maksimaalselt 2 liiget) osalema põnevas ja pinget pakkuvas autoorienteerumises. Võistlus toimub reedel, 9.aprillil 2021.
 
Võistluskeskus asub Sõmeru Noorte Tehnika- ja Loodusmaja ees. Esimese auto start antakse kell 14.00. Võistlusrada suletakse 20.00. Raja läbimise stardi ja finišiaeg fikseeritakse võistluskeskuses. Võistlusraja läbimisel ei ole oluline kiirus vaid läbitud punktide arv.
Autoorienteerumine on spordiala, kus võistkond läbib autoga etteantud võistlustrassi. Trass on määratud kindlaks erinevate punktidega või – legendidega. Kontrollpunktid ei ole võistlejatele teada. Rajakaart antakse võistkonnale kätte vahetult enne starti võistluskeskuses. Rajakaardile on märgitud kontrollpunktid neid tuleb sõidu ajal trassil märgata ja märkida etteantud lehele.
 
Kontrollpunktide läbimise järjekord ei ole oluline.
Orienteerumisel on soovitatav kasutada erinevaid elektroonilisi lisaseadmeid (nt GPS jne). Võistlusmäng toimub igasuguse ilmaga.
Võistkondade eelnev registreerimine kuni 8.aprillini aadressil sport@rakverevald.ee.