« Tagasi

Ubja päevakeskuse perenaine Laine Soone pälvis sotsiaalkaitseministri tunnustuse

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo tunnustas vanemaealisi, kes on aktiivselt panustanud kohaliku elu edendamisse ning mänginud kogukonnas positiivset rolli. Kokku pälvisid tunnustuse 50 inimest erinevatest maakondadest üle Eesti, teiste hulgas Ubja päevakeskuse perenaine Laine Soone.

Laine on olnud 20 aasta jooksul päevakeskuse süda ja hing. Ta on korraldanud huvitavaid ning arendavaid koosolemisi, kutsunud külarahvale kõnelema lektoreid lähemalt ja kaugemalt, pannud kõlama pillimängu ja lauluringi, pidanud oluliseks tähtpäevade tähistamist.

Oma särtsakal ja kaasahaaraval moel, entusiastliku ja heatujulisena kiirgab Laine elurõõmu ning positiivsust. Laine juures tunnevad kõik end oodatute ja vajalikena. Igaühe jaoks leidub päevakeskuses  hea ja toetav sõna. Laine aitab leida hingelist tasakaalu ja tuge. Laine oskab  kuulata külaelanike muresid, märkab toimetulekuprobleeme, aitab silma peal hoida kehvemal järjel peredel. Ta on aastaid korraldanud heategevust ja abi jagamist. Lainel on oskus viia abistaja ja abivajaja märkamatult kokku.

Laine on avatud uuele, täiendab ennast pidevalt ja jagab oma kogemusi ka teistele. Tema poole pöörduvad oma muredega nii vanad kui noored. Naljaga pooleks võib öelda, et Laine on Ubja kandi ema Teresa.

Sel aastal otsustati COVID-19 haigestumiste arvu tõusu tõttu traditsiooniline ministri vastuvõtt ära jätta, kuid kõigile tunnustuse pälvinutele saadeti koju kingitus, mis koosneb nii ametlikust ministri tänukirjast kui erinevate Eesti ettevõtjate käsitöömeenetest.