« Tagasi

Kingi kindlustunne ja tule palun vaktsineerima!

Covid19 ja gripp on täies hoos, kusjuures neisse võib haigestuda samaaegselt. Mõlemad on tõsised haigused ning haiglasse sattumise risk on mõlemal haigusel suur, riskirühmadesse kuuluvad samad inimesed. Kui sinu eakamal lähedasel on juba kuus kuud viimasest süstist möödas, siis organismi kaitse hakkab oluliselt vähenema.
 
Kingi kindlustunne ja tule palun vaktsineerima!
 
Sel ja järgmisel nädalal kuni 5. novembrini kutsuvad perearstid inimesi nõustamisele. Perearstikeskustes kõikjal Eestis saab vaktsineerida COVID-19 vastu nii esimese, teise kui tõhustusdoosiga ning üle 65-aastastel on samaaegselt võimalik ära teha ka tasuta gripivaktsiin.
 

Tõhustusdoose tehakse üle 65-aastastele ning tervishoiu-, sotsiaal- ja haridustöötajatele vähemalt kuue kuu möödumisel esmase vaktsineerimiskuuri läbimisest.

  • Vaktsineerimiseks võta ühendust oma perearstikeskusega. Vaktsineerima võib minna koos lähedase või tuttavaga – vaktsineeritakse ka neid, kes pole konkreetse perearsti nimistus. 
  • Tõhustusdoose tehakse üle 65-aastastele ning tervishoiu-, sotsiaal- ja haridustöötajatele vähemalt kuue kuu möödumisel esmase vaktsineerimiskuuri läbimisest.
  • Covid-19 vastane vaktsineerimine on kõigile soovijatele, perearstide nimistusse kuulumine pole oluline.

Sõmeru Tervisekeskuses saab vaktsineerida igal tööpäeval kell 8.00-16.00. Vaktsineerida saab nii esimese, teise kui tõhustusdoosiga. Etteregistreerimine pole vajalik.

Kasutusel Pfizer-BioNTech Comirnaty ja  Spikevax (COVID-19 Vaccine Moderna) vaktsiinid.

Kui vajad transporti vaktsineerima tulemiseks, siis vallavalitsus saab aidata. Anna oma soovist julgelt teada tel 533 00 288 (Reelika Kirsipuu). Kui ühest kandist on vaktsiini soovijaid rohkem, siis saame korraldada vaktsineerijate kohale tulemise. Anna ka sellest soovist Reelikale teada.
 
Päästame Jõulud!
Kaitseme end ja oma lähedasi!