COVID-19 ja eriolukorra info

16.02.22
 Rakvere Vallavalitsus töötab E-N 08.00-17.00 (lõuna 12-12.30) ja R 08.00-14.00 (ilma lõunata).
Palume võimalusel eelistada elektroonset suhtlust ja kasutada e-teenuseid! Küsimustele vastame hea meelega nii telefoni kui e-posti teel. Ametnike kontaktid ja vastuvõtuajad: https://www.rakverevald.ee/ametnikud5 
Üldtelefon 329 5944

Vajalik info ja tugi elanikule
 

 

Kasulikke linke, mida ise kasutada ja noortega jagada

 • Noorteinfoportaal Teeviit (sh vastavad sotsiaalmeedia kanalid) on suunatud otseselt noortele ning vahendavad aktiivselt noortele vajalikku informatsiooni neile sobivas vormis. Infokanalitest leiab juhised, õpetussõnu aga ka erinevad pakkumisi, kuidas kooskõlas riiklike juhistega oma vaba aega sisustada. Teeviida sisuloomesse on aktiivselt kaasatud ka noortest koosnev vabatahtlike meeskond. Portaali täiendatakse vene keelse infoga. https://www.teeviit.ee/
 • Töötukassa kaudu on kõikidel noortel võimalik saada karjääriinfot ja karjäärinõustamist. Eelkõige pakutakse hetkel individuaalset karjäärinõustamist kas Skype, telefoni või e-kirja kaudu. Samas töötab Töötukassa hetkel välja grupinõustamise e-lahendust, et järkata karjäärinõustamise läbiviimisega koolinooretele. Seda eriti ajal, mis lõpuklassidel on oluline teha enda edasised karjäärivalikud. Kõige asjakohasem info karjäärinõustamise kohta: https://www.minukarjaar.ee/
 • Kui noor on eriolukorra tõttu kaotanud töö, kuid kiiresti oleks vaja sissetulekut, siis Töötukassa on avanud ajutiste tööde keskkonna: https://www.onlineexpo.com/ee/ajutised-tookohad/
 • Noortega töötavatele inimestele eriolukorras: https://entk.ee/noortevaldkonnale-eriolukorras/?fbclid=IwAR3FI9ms7p5n4EWHIiCRXgRNUdvyTNNZwC1fYgRXIhGq9ZIdPfZtiBjeLgk
 • Nutinoorsootöö võimalused: https://entk.ee/noortevaldkonnale-eriolukorras/jaga-kogemust-nutinoorsootoo/
 • Abimaterjalid: https://entk.ee/noortevaldkonnale-eriolukorras/abimaterjalid/
 • Ärevuse, pinge, depressiooni või mõne muu vaimse tervise häire korral aitavad erinevad nutilahendused/äpid. NT. http://enesetunne.ee/; Äpid: vaikuseminutid, "Deprest vabaks!", „Tee nii!"; „Une monitor";
 • Noortel on võimalus liituda FB-s sellise kogukonnaga nagu Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumine (leia Facebookis või https://envtl.ee/). Liikumisse kuuluvad noored ja professionaalid, kellel on kas endal või lähedasel kogemus vaimse tervise häiretega ja seeläbi toetatakse üksteist kas läbi veebipesa või siis praegusel ajal 2x nädalas virtuaalsete vestlustubade kaudu.
 • Noorte võimalused panustada enda kogukonna tegevustesse: Jälgida ning jagada Vabatahtlike Väravat aadressil www.vabatahtlikud.ee, kuhu Kodukant on koostanud juhised abistamiseks nii kogukondadele kui vabatahtlikele. Juhised on nüüdseks saadaval ka inglise keeles ning peagi lisatakse juhised ka vene keeles. 
 • Hea Kodanik portaalil www.heakodanik.ee, kuhu Vabaühenduste Liit on lisanud juhised näiteks kulude abikõlblikkuses eriolukorras ning ka näpunäited, kuidas olla hea kodanik halval ajal.
 COVID-19 piirangute info: kriis.ee
Vaktsineerida saavad kõik alates 12. eluaastast. Vaktsineerimiseks saab aja kinni panna digiregistratuuris või telefonil 1247. Rohkem infot leiad leheküljelt vaktsineeri.ee.
 
 • Igaühe panus on oluline, et saaksime nautida võimalikult väheste piirangutega suve. Kasutame tehtud leevendusi vastutustundlikult ning jääme oma tegemistes ettevaatlikuks ka siis, kui koroonaviiruse leviku riskitase langeb.
 • Hooli endast ja teistest! Veendu enne rahvarohkesse kohta, suveüritusele või peole minekut, et oled terve. Vähimagi kahtluse korral saad minna tasuta testima.
 • Kasuta HOIA mobiilirakendust, mis annab teada, kui oled inimeste seas liikudes olnud koroonaviiruse kandjaga lähikontaktis. Samuti võimaldab rakendus teavitada anonüümselt teisi enda nakatumisest. Rakenduse saab telefoni laadida Google Play või App Store'i kaudu. Rohkem infot leiad aadressilt hoia.me.
 • Mine vaktsineerima ja veendu, et vaktsineerimise olulisust mõistaksid ka sinu lähedased. Mida rohkem inimesi on viiruse eest kaitstud, seda kiiremini saame harjumuspärase elu juurde tagasi pöörduda ning vältida karmide piirangute taaskehtestamist, kui meid peaks tabama viiruse järgmine laine. Rohkem infot leiad leheküljelt vaktsineeri.ee.
 • Hoolitse enda vaimse tervise eest ning märka ka oma lähedaste olukorda. Kriis on olnud paljudele keeruline. Kui tunned, et ka sinu jaoks, siis ära jää üksi! Tuge võid leida oma sõpradelt, kolleegidelt, kogukonnast või vaimse tervise abiliinidelt. Juhiseid ja kontakte leiad veebilehelt www.kriis.ee/vaimnetervis. Vajadusel pöördu abi saamiseks perearsti poole. Oluline on küsida abi pigem varem kui hiljem, nii võib õnnestuda ära hoida pikaajaline kahju vaimsele terviseleKuidas saan teisi aidata?

Kui oled terve ja soovid vabatahtlikuna panustada ning hätta jäänud inimesi abistada, alusta enda lähedalt. Jälgi ametlikke kutseid ja kasuta vabatahtliku tegevuse leidmiseks usaldusväärseid kanaleid.

Kiirviited

Naase täislehele
Selleks tegevuseks pead olema sisselogitud!