Gümnasistidel on võimalus taotleda täiendavat toidutoetust

Alates 1. jaanuarist 2015 on gümnasistidel võimalus saada tasuta koolilõunat. Riik eraldab selleks 0,78 eurot  iga õpilase kohta päevas. Kuna see summa ei kata kogu koolilõuna maksumust, tuleb igal omavalitsusel otsustada, kas maksta riigilt eraldatava summa ja tegeliku koolilõuna maksumuse vahe kinni või katavad selle pered.

Sõmeru vallavalitsus otsustas, et ei maksa gümnaasiumiastme õpilaste koolilõuna vahet haridusasutuse  haldajale või erinevatele toitlustusfirmadele. Selle asemel on igal statsionaarses gümnaasiumiastmes õppival õpilasel võimalus taotleda täiendavalt ühekordset toetust 65 euro ulatuses.

Toetuse taotlemine toimub lapsevanema avalduse alusel sarnaselt sügisese gümnaasiumitoetuse taotlemisega. Soovi korral saab õpilane tasuda toetuse abil koolilõunast puuduoleva osa või kasutada rahalisi vahendeid muudeks alternatiivideks.

Avalduse blanketid on saadaval vallamajas või valla koduleheküljel (blanketid - gümnaasiumitoetus).