Maskikandmise kohustus asendub soovitusega

Vabariigi Valitsus muudab piiranguid koroonaviiruse leviku olukorrale vastavalt. Alates 31. maist kadusid rühmapiirangud ja leevenesid nõuded siseruumide täitumusele. Loe täpsemalt siit.

Keskne maskikandmise kohustus asendub alates 2. juunist soovitusega kanda maski suletud rahvarohketes siseruumides. 

Järgmised leevendused hakkavad kehtima 14. juunil, mil pikenevad lubatud lahtiolekuajad ja suurenevad üritustest osavõtjate piirarvud. Kehtivatest piirarvudest veelgi suurema osalejate arvuga üritusi võib korraldada siis, kui neil osalevad üksnes negatiivse testitulemusega, COVID-19 haiguse läbi põdenud või selle vastase vaktsineerimiskuuri läbinud inimesed.

Vaktsineerida saavad kõik alates 16. eluaastast. Vaktsineerimiseks saab aja kinni panna digiregistratuuris või telefonil 1247. Rohkem infot leiad leheküljelt vaktsineeri.ee.

Ühiselt hoolides saame üle!

  • Igaühe panus on oluline, et saaksime nautida võimalikult väheste piirangutega suve. Kasutame tehtud leevendusi vastutustundlikult ning jääme oma tegemistes ettevaatlikuks ka siis, kui koroonaviiruse leviku riskitase langeb.
  • Hooli endast ja teistest! Veendu enne rahvarohkesse kohta, suveüritusele või peole minekut, et oled terve. Vähimagi kahtluse korral saad minna tasuta testima.
  • Kasuta HOIA mobiilirakendust, mis annab teada, kui oled inimeste seas liikudes olnud koroonaviiruse kandjaga lähikontaktis. Samuti võimaldab rakendus teavitada anonüümselt teisi enda nakatumisest. Rakenduse saab telefoni laadida Google Play või App Store'i kaudu. Rohkem infot leiad aadressilt hoia.me.
  • Mine vaktsineerima ja veendu, et vaktsineerimise olulisust mõistaksid ka sinu lähedased. Mida rohkem inimesi on viiruse eest kaitstud, seda kiiremini saame harjumuspärase elu juurde tagasi pöörduda ning vältida karmide piirangute taaskehtestamist, kui meid peaks tabama viiruse järgmine laine. Rohkem infot leiad leheküljelt vaktsineeri.ee.
  • Hoolitse enda vaimse tervise eest ning märka ka oma lähedaste olukorda. Kriis on olnud paljudele keeruline. Kui tunned, et ka sinu jaoks, siis ära jää üksi! Tuge võid leida oma sõpradelt, kolleegidelt, kogukonnast või vaimse tervise abiliinidelt. Juhiseid ja kontakte leiad veebilehelt www.kriis.ee/vaimnetervis. Vajadusel pöördu abi saamiseks perearsti poole. Oluline on küsida abi pigem varem kui hiljem, nii võib õnnestuda ära hoida pikaajaline kahju vaimsele tervisele.