Raamatukogud avavad uksed lugejatele

Esmaspäeval, 18. mail avavad kõik Rakvere valla raamatukogud oma uksed lugejatele.
Kuna nakkusoht ei ole möödas, kehtivad raamatukoguteenustele mõned eritingimused ja piirangud. Tagamaks nii külastajate kui töötajate ohutust ning takistamaks viiruse levikut järgime Kultuuriministeeriumi juhendis toodud nõudeid. Nõuded on kooskõlastatud Terviseametiga.
Külastajatele kehtivad jätkuvalt 2+2 reeglid. Riiulite vahel liikudes ning leti ees oodates palume hoida 2 meetrist distantsi ning liikuda nii, et ei peaks kitsas riiulivahes teineteisest mööduma.
Külastajale tagame vahendid käte desinfitseerimiseks. Raamatukogu personal tegeleb pidevalt korduvalt kasutatavate pindade puhastamisega. Raamatukogu siseruumides palume külastajatel võimaluse korral kanda kaitsemaski. Kuna kohapeal kasutatavaid väljaandeid (näiteks ajalehed ja ajakirjad) pole võimalik desinfitseerida ega ka kolm päeva karantiinis hoida, on nende kasutajal maski kandmine rangelt soovituslik. Teenindavad töötajad kannavad lugejate ja iseenda kaitseks maski.
Raamatulaenutajal jääb võimalus raamatuid laenutada ka kontaktivabalt, selleks soovitame endiselt raamatuid ette tellida. Reserveerides teaviku lugejaportaalis Urram (www.lugeja.ee) või helistades raamatukogu telefonil.
Lastenurgas saab raamatuid ja ajakirju koju laenutada, kahjuks kohapeal mängida ja aega veeta esialgu veel ei ole võimalik. Täpsem info raamatukogude lahtioleku aegade kohta on valla kodulehel ja iga raamatukogu fb lehel.